Najnowsze

Ocieplenie za progiem: w weekend o kilkanaście stopni więcej

Najnowsze

Siarczysty mróz nieco odpuści. Powrócą opady śniegu

Silne mrozy pozostaną z nami jeszcze przez kilka dni. W weekend temperatura w nocy będzie jeszcze spadać poniżej -20 st. C. Od poniedziałku mróz nieco zelżeje. W całym kraju spadnie też śnieg.

Noc z piątku na sobotę będzie kolejną, kiedy termometry w wielu miejscach kraju pokażą mniej niż -20 st. C.

Na Podlasiu mogą zostać pobite tegoroczne rekordy zimna, bo synoptycy zapowiadają spadek temperatury do -30 st. C. Przy gruncie będzie jeszcze zimniej, nawet do -35 st. C.

W centrum mróz sięgnie -20 st. C, a na Pomorzu Zachodnim, które jest aktualnie najcieplejszym regionem Polski, będzie -12 st. C.

Sobota

W sobotę na Podkarpaciu, Pomorzu Zachodnim, miejscami na Lubelszczyźnie i w Małopolsce spadnie śnieg. Miejscami nawet do 10 cm. W pozostałych częściach kraju będzie na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od -18 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, do -4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Niedziela

W ostatni dzień tygodnia zachmurzy się na południu, południowym-wschodzie i w centrum kraju. Tutaj poprószy słaby śnieg. W pozostałych częściach Polski powinno być jeszcze w miarę pogodnie i słonecznie.

Mróz zacznie powoli odpuszczać. Temperatury maksymalne wyniosą od -17 st. C na Podlasiu do -9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr dalej będzie słaby i umiarkowany. We wschodniej części kraju okresami może wiać mocniej i wywołać zawieje śnieżne.

Poniedziałek

6 lutego zmiana pogody. Pochmurno i śnieżnie zrobi się w całej Polsce. Na termometrach mniejszy mróz, od -13 st. C na Śląsku i Podlasiu, do -8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr ma być słaby, umiarkowany, ale na południu niewykluczony porywisty.

Wtorek

Następnego dnia powinno rozpogodzić się na północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Najzimniej, choć będą to wartości o połowę niższe niż na początku lutego, zrobi się na Śląsku, gdzie termometry pokażą -10 st. C. Najcieplej nadal na Pomorzu Zachodnim, gdzie synoptycy zapowiadają -6 st. C.

Nadal odczuwać będziemy przenikliwy chłód, bo do Polski docierać będzie zimne powietrze ze wschodu.

Środa

W połowie przyszłego tygodnia zacznie się rozpogadzać, a mróz nie będzie już taki straszny. Na termometrach zobaczymy od -11 st. C na Podkarpaciu, do -4 st. C w Szczecinie i okolicach.

Autor: ar,ls/rs,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości