"Nie narzekajmy na deszcz"


Tyle ostatnio narzekamy na deszcz, że za dużo, że nas podtapia, że wiadrami wodę z piwnic wylewamy. A tu niedawno na antenie TVN24 Janina Ochojska mówiła o potwornej suszy w Somalii, głodzie i śmierci.

Zdjęcia i filmy w tle pokazujące głodne wychudzone dzieci, szkielety bydła leżące dziesiątkami w rozpalonym słońcu, na piachu. Potworna bieda i bezradność ludzi oraz zwierząt wobec przyrody. Woda zalega na głębokości ok. 100-150 metrów, trzeba się tylko do niej dostać odwiertami. Potrzeba życiodajnej studni.

Nie narzekajmy na deszcz, chociaż lipiec był wyjątkowo mokry w Polsce. Są takie miejsca, gdzie norma opadów została 2 i 3-krotnie przekroczona. Nie złorzeczmy niebu i deszczowym chmurom, czasem bardzo groźnym. Wiem, bo sama w niedzielne ulewy wylewałam wiadrami wodę z piwnicy i garażu. Ręce do dziś mnie bolą.

W Polsce temperatura dziś wynosi od 15 do 24 st. Mamy wodę w kranach. Nie ma nigdzie wyschniętych, żałośnie wysuszonych koryt rzecznych. A w Somalii dziś od 26 do 34 st. Deszczu wciąż brak...

Czytaj inne wpisy autorki

Autor: Arleta Unton-Pyziołek / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości