Nadchodzą przelotne deszcze. Temperatury w dół

Maja Popielarska o pogodzie na najbliższe dni (TVN24)
Maja Popielarska o pogodzie na najbliższe dni (TVN24)
Maja Popielarska o pogodzie na najbliższe dni (TVN24)

W najbliższych dniach przed wyjściem z domu powinniśmy pamiętać o zabraniu parasoli na wypadek przelotnego deszczu. W środę opady przejdą przez większość kraju, ale w kolejnych dniach ich zasięg będzie się zmniejszał i zanikał. Czeka nas też niewielki spadek temperatur.

W środę najładniejsza pogoda ma być w południowo-wschodniej Polsce. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie słonecznie. W pozostałych regionach przelotnie pokropi deszcz. Opady będą postępować od Pomorza w głąb kraju.

Termometry pokażą od 19 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

Pokropi pod koniec tygodnia

W czwartek przelotne opady utrzymują się na wschodzie i Podkarpaciu. Na pozostałych obszarach będzie dość pogodnie. Trochę się ochłodzi. Najniższa temperatura, 17 st. C , będzie na Suwalszczyźnie, najcieplejszy Dolny Śląsk odnotuje do 20 st. C.

Piątek w większości kraju ma być pogodny. Tylko na północy przelotnie popada. To nie będzie gorący dzień - termometry pokażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

W weekend opady zanikną

W sobotę przelotny deszcz pojawi się już tylko na Suwalszczyźnie. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli liczyć na ładną pogodę. Temperatura nie zmieni się w stosunku do poprzedniego dnia i wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

Na niedzielę synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę w całej Polsce. Dla odmiany temperatury lekko pójdą do góry. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości