Wędrują dwa fronty. Grzmi, pada, wieje

Aktualizacja:
Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

Wyładowania atmosferyczne występują nad częścią kraju. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w Polsce na tvnmeteo.pl.

Nad południowo-zachodnią i zachodnią Polską przemieszczają się wolno dwa niewielkie fronty atmosferyczne, dwie strefy opadów. Piętrzą się na nich chmury kłębiaste, pada deszcz, miejscami grzmi - poinformowała w niedzielę przed godziną 19 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Gdzie jest burza

Grzmi w województwach:

- śląskim, w rejonie miejscowości: Bytom, Gliwice i Toszek, burze zmierzają na południowy zachód w kierunku Ujazdu i Sośnicowic;  - dolnośląskim, w rejonie miejscowości: Strzelin oraz Bolesławiec, Węgliniec i Pieńsk, burze zmierzają na zachód w kierunku Dzierżoniowa i Sobótki oraz w stronę granicy;

- wielkopolskim, w rejonie miejscowości: Grabów nad Prosną, Mikstat i Międzybórz, burze zmierzają na zachód w kierunku Ostrzeszowa, Odolanowa i Twardogóry.

Burze mają słabe i umiarkowane natężenie. Towarzyszą im opady deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

Mapa i radar burz:

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: sat24.com

Pozostałe wiadomości