Najnowsze

Dobrych wieści pogodowych na weekend brak

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę

Chmury, deszcz, a nawet burze - tak w kilku słowach można opisać nadchodzący weekend. Mimo przebłysków słońca, pogoda nie dopisze ani plażowiczom, ani miłośnikom górskich wycieczek.

Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front, przez co do naszego kraju napływa chłodna i wilgotna masa powietrza. Tak jest teraz. A jaka pogoda zapowiada się na najbliższy weekend?

Piątek pochmurny

Piątek w całej Polsce będzie pochmurny i szary. W niektórych rejonach zachmurzenie okresowo może wzrastać do dużego. Tam, tego dnia, nie obędzie się bez parasoli i kurtek przeciwdeszczowych. Tylko mieszkańcy północno-wschodniej Polski mogą liczyć na dzień bez opadów.

Temperatura, od 19 st. C na Pomorzu i Mazowszu do 22 st. C na Podlasiu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z zachodu oraz z południowego zachodu.

W sobotę trochę słońca

W sobotę niebo nad północno-wschodnią Polską rozpogodzi się i wyjrzy słońce. W pozostałych rejonach kraju bez zmian. Będzie pochmurno i zdarzyć się mogą przelotne opady deszczu.

Na zachodzie i południu mogą lokalnie wystąpić burze.

Będzie niezbyt ciepło, od 21 st. C na Mazowszu do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Tylko na wchodzie powieje z południowego wschodu. W czasie burz siła wiatru będzie rosła.

Cieplejsza niedziela

Niedziela na Śląsku i Podlasiu zapowiada się pogodnie. Wreszcie zaświeci słońce. W pozostałej części Polski na niebie pojawi się więcej chmur. Będzie padał deszcz, a lokalnie mogą wystąpić również burze.

Zrobi się cieplej, od 24 st. C na Suwalszczyźnie i Mazowszu do 28 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu i południowego-wschodu. W czasie burz wiatr będzie zyskiwał na sile.

Deszczowy weekend stracony?

Mamy nadzieję, że mimo złej aury nie zostaniecie w domu, żeby tracić wolny czas. Jakie macie pomysły na spędzanie deszczowego dnia? Komentujcie na naszym forum i głosujcie w sondzie!

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości