Najnowsze

Chłód, burze, a czasem słońce

Najnowsze


Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Następny tydzień to pięć zupełnie różnych od siebie pogodowo dni. Poniedziałek przywita nas gwałtownymi burzami, we wtorek ma być pogodnie, ale już od środy możemy spodziewać się ochłodzenia.

Poniedziałek: gwałtowne burze i gradobicia W poniedziałek w całym kraju będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Na zachodzie popada przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju możliwe będą gwałtowne burze z gradem, intensywnym deszczem (jego ilośc zawaha się pomiędzy 20-40 mm) i porywami wiatru wynoszącymi ponad 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 27 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z kierunku południowego, skręcającego na zachodni. We wtorek raczej pogodnie Tylko na Pomorzu i Podkarpaciu spadnie przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Słupek rtęci podskoczy maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu, do 25 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Środa przyniesie ochłodzenie W środę pokropi na północy kraju. Mieszkańcy pozostałych części Polski będą cieszyć się dobrą aurą, ale w porównaniu do dwóch poprzednich dni znacznie się ochłodzi. Najwyższe temperatury powietrza wyniosą od 15 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z prędkością ponad 60 km/h.

Czwartek wyjątkowo zimny

Popada na terenie całego kraju, będzie też bardzo zimno. 14 st. C pokażą termometry na Pomorzu, 18 st. w Małopolsce. Będa to najwyższe temperatury w ciągu całego dnia. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z kierunku zachodniego.

Piątek jeszcze chłodniejszy

Popada na północy, wartość temperatury spadnie w porównaniu z czwartkiem. Najwyższe temperatury będą oscylować między 13 st. C na Pomorzu Gdańskim, a 17 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości