Chcesz zacząć biegać? Zbadaj swoją stopę

Kompleksowe badania sylwetki i stopy biegacza
Kompleksowe badania sylwetki i stopy biegacza
Kompleksowe badania sylwetki i stopy biegacza

Przed zakupem butów biegowych warto udać się na pełnowymiarowe badania naszej sylwetki i stopy. Dlaczego? Dzięki nim poznamy ewentualne wady, które skorygujemy prawidłowym obuwiem. Co więcej - takie buty na miarę pomogą nam efektywniej biegać bez narażania się na mikrourazy czy kontuzje.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Stopa każdego biegacza jest inna. Mało tego - inaczej kształtuje się podczas chodzenia, a inaczej podczas biegu. Warto poznać nasze parametry, żeby prawidłowo dobrać odpowiednie obuwie.

- Idea badań polega na tym, że chcemy sprawdzić, w jaki sposób stopa ustawia się podczas fazy lądowania i w jaki sposób naciskamy naszą stopą na podłoże. Dzięki temu możemy indywidualnie do każdej stopy dopasować obuwie, nie tylko pod kątem wygody, lecz także funkcjonalności. To pozwoli nam biegać dłużej i intensywniej, nie narażając naszego ciała na dodatkowe przeciążenia - mówi fizjoterapeuta Marcin Plenzler.

A wybór butów do biegania to nie taka łatwa sprawa. Sprawdź, jak znaleźć idealną parę dla siebie.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: Shuttercstock

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości