Banany są znakomitym źródłem energii dla biegaczy


Zapalonym biegaczom polecamy jeść banany. Są lepsze od specjalnych napojów wzbogaconych o węglowodany, przeznaczonych dla sportowców. Poznaj cudowne właściwości zółtego owocu.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Banany są bogate w składniki mineralne, poprawiają pamięć i koncentrację. Dobrze również rozpocząć z nim dzień, ponieważ są dobrym źródłem energii. Spróbuj wpleść je do swojego śniadania.

Te żółte owoce pomagają na problemy z trawieniem, łagodzą nudności i zapobiegają wrzodom. Co więcej, banany obniżają poziom cholesterolu i zapobiegają miażdżycy.

Wartościowa jest również skórka od banana. Pomaga ona na kurzajki i jest świetnym nawozem.

Idealny dla biegaczy

Badania naukowe wykazały przewagę bananów nawet nad tradycyjnymi napojami sportowymi z węglowodanami. Banany dostarczają sportowcom przeciwutleniaczy, których specjalne napoje dla biegaczy zazwyczaj nie zawierają. Banany mają także więcej składników odżywczych, takich jak: magnez, błonnik, potas i witamina B6. Ponadto owoce zawierają zdrowszą mieszankę cukrów niż napoje. Warto w tym miejscu zatrzymać się na moment przy błonniku. W dyscyplinach długodystansowych jest on czasem niedoceniany. Niesłusznie. Dzięki połączeniu węglowodanów z błonnikiem, dłużej są one uwalniane do krwi, co jest korzystne podczas np. maratonu.

Banan przed i po biegu

Sięgnij po ten owoc przed bieganiem. Banan oszczędza i ochrania glikogen skumulowany w wątrobie i w mięśniach, zachowując jego wystarczający poziom, aż do zakończenia treningu. Zjedzony po wybieganiu uzupełnia poziom potasu i magnezu - elektrolitów, które zostały utracone wraz z potem. Warto pamiętać o ich skutecznym przeciwdziałaniu w powstawaniu skurczy mięśni.

Autor: AD/jap / Źródło: x-news

Pozostałe wiadomości