Alerty IMGW - burze z gradem. Niebezpieczna pogoda na zachodzie kraju

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps,anw
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 10.09

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Niebezpiecznie będzie w dwóch województwach. Podczas burz może silniej padać i wiać.

Burze z gradem będą dawać się we znaki. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy pierwszego stopnia.

Ostrzeżenia IMGW - piątek 10.09

IMGW wydał alarmy dla województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Prognozowane są lokalne burze, którym punktowo będą towarzyszyć opady deszczu do 25 litrów wody na metr kwadratowy oraz możliwe są porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie grad.

Ostrzeżenia będą ważne od godz. 17 w piątek. W woj. lubuskim wygasną o godz. 1 w sobotę, a w woj. zachodniopomorskim dwie godziny później.

Ostrzeżenia meteorologiczne w piątek 10.09IMGW

Ostrzeżenia IMGW - prognoza zagrożeń na sobotę 11.09

W pierwszy dzień weekendu niebezpieczne zjawiska również mogą się pojawić. IMGW planuje wydać żółte alarmy przed burzami w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Grad może towarzyszyć wyładowaniom w województwie zachodniopomorskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Ostrzeżenia IMGW - prognoza zagrożeń na niedzielę 12.09

W niedzielę ostrzeżenia przed burzami mogą zostać wydane na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Grad może towarzyszyć wyładowaniom w województwach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielętvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW?

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia IMGW?

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw,ps,anw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości