Informacje
 • "Pokazał się różowy dym, całe niebo zrobiło się czerwone". Erupcja Etny

  17-02-2021 08:50 Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Erupcja Etny. Na ulicach pojawił się popiół wulkaniczny Foto: Kontakt 24 | Video: Reuters

  Doszło do erupcji wulkanu Etna na Sycylii. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania unoszących się kłębów dymu i popiołów.

  WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

  Sycylijski wulkan Etna daje o sobie znać od wtorku, spektakularna erupcja rozpoczęła się po południu. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagranie unoszących się kłębów dymu i popiołów wulkanicznych.

  "Etna nigdy nie wyrzucała takich kamieni, zawsze jest to tylko popiół, więc jakie będą straty jeszcze nie wiemy. Wyszłam z domu około godziny 16 i na niebie pokazał się różowy dym, całe niebo zrobiło się czerwone, po pół godzinie zaczęło sypać kamieniami wielkości 0,50 € . Samochody na ulicy zatrzymywały się, ponieważ nie było dobrej widoczności i ludzie po prostu się przestraszyli tym hukiem. Całe ulice są w takim żwirze, że ciężko jest jechać, a koła się ślizgają. Oczywiście są wstrzymane wszystkie loty jak zwykle przy wybuchu Etny" - napisała Reporterka 24 pani Ewa. Od 19 lat mieszka w miejscowości Gravina di Catania położonej u podnóża wulkanu.

  Aktywny wulkan

  Etna to czynny wulkan położony na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Od 1987 roku część obszarów wulkanu jest chroniona w ramach Parku Regionalnego Etna. W 2013 roku wulkan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aktualna wysokość Etny to około 3330 m n.p.m. Dane te zmieniają się pod wpływem aktywności wulkanu.

   Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...