Informacje
 • "Taka 'trąba powietrzna' się stworzyła". Śnieg zawirował na stoku w Korbielowie

  09-03-2021 08:50 Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24

  Wir powietrzny na stoku narciarskim

  Kontakt 24

  Reporter 24 uchwycił na nagraniu wir, który pojawił się na stoku narciarskim w Korbielowie na Śląsku. - Taka "trąba powietrzna" się stworzyła - relacjonował autor.

  ZAUWAŻYŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ TYM Z NAMI POPRZEZ KONTAKT 24

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie ze stoku narciarskiego w Korbielowie, w województwie śląskim. W niedzielę około godziny 10 pan Paweł wybrał się tam z córką na narty. W czasie jazdy zauważył, jak wiatr podnosi śnieg, a ten zaczyna wirować.

  Zjawisko udało się zarejestrować na nagraniu, usłyszeć można na nim silne podmuchy wiatru. - Taka "trąba powietrzna" się stworzyła. Mocno się to kręciło, czuć było po twarzy, jak śnieg uderza w gogle. Nie był to świeży śnieg, raczej taki poruszony przez narciarzy. Stworzył się wir powietrzny - opowiadał Reporter 24. - Córka była bardzo zadowolona, że czegoś takiego doświadczyła. To taka atrakcja była, miłe dla oka - dodał. - Widziałem kiedyś coś podobnego, gdy byłem mały, na plaży, z piasku. Porwało wtedy materace - wspominał.

  Jak ocenił pan Paweł, zjawisko, które dostrzegli w niedzielę, nie było groźne. Podkreślił, że nikomu nic się nie stało. Wir powietrzny to zjawisko, które powstaje gdy nad jakimś terenem zderzają się dwa prądy powietrzne o różnych właściwościach. Gdy ciśnienie w środku wiru się obniża, powstaje lej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....