Szef rosyjskich kolei odchodzi. Dostał propozycję od Putina

Wikimedia (CC BY-SA 2.0) | Юрий ГоловинWładimir Jakunin rezygnuje ze stanowiska

Prezes Rosyjskich Kolei Żelaznych (RŻD) i przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina, Władimir Jakunin, odejdzie ze stanowiska, by zostać członkiem izby wyższej parlamentu, Rady Federacji - powiedział w poniedziałek agencji Reutera rzecznik RŻD.

Jakunin, który jako członek bliskiego kręgu Putina został objęty amerykańskimi sankcjami po ubiegłorocznej aneksji Krymu przez Rosję, złoży rezygnację, by zostać przedstawicielem obwodu kaliningradzkiego w Radzie Federacji.

W doborowym towarzystwie

- Po wyborach Jakunin planuje dołączyć do Rady Federacji - powiedział rzecznik RŻD Grigorij Lewczenko. - Przywódca państwa złożył mu taką propozycję i on ją przyjął - dodał. 67-letni Jakunin jest prezesem Rosyjskich Kolei Żelaznych od 2005 roku. Ten zagorzały zwolennik Putina jest jednym z ulubionych celów blogera i bojownika z korupcją Aleksieja Nawalnego. Gdy Jakunin został umieszczony na amerykańskiej czarnej liście wiosną ub.r., oświadczył, że jest to dowód jego oddania Putinowi i Rosji. - Jestem w dobrym towarzystwie. Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony. Wszystkie osoby na tej liście to wybitni ludzie, ludzie, którzy wiele zrobili dla Rosji - napisał na blogu.

"Dom jednorodzinny" na ponad 2 tys. m kw. Zobacz, jak mieszka Władimir Jakunin:

Ogromna posiadłość szefa rosyjskich kolei. „Dom jednorodzinny” na ponad 2 tys. m kw.
Ogromna posiadłość szefa rosyjskich kolei. „Dom jednorodzinny” na ponad 2 tys. m kw.TVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY-SA 2.0) | Юрий Головин

Pozostałe wiadomości