Wyciek ropy w dużym porcie naturalnym. "Poważny incydent"

Autor:
mb
Źródło:
Reuters, BBC
Premier: Na początku roku 10 procent ropy było sprowadzane z Rosji. Bo UE nie chciała sankcji (wypowiedź z lutego 2023)
Premier: Na początku roku 10 procent ropy było sprowadzane z Rosji. Bo UE nie chciała sankcji (wypowiedź z lutego 2023)TVN24
wideo 2/5
TVN24Premier: Na początku roku 10 procent ropy było sprowadzane z Rosji. Bo UE nie chciała sankcji (wypowiedź z lutego 2023)

Brytyjski oddział koncernu naftowego Perenco poinformował w niedzielę, że w jednym z jego odwiertów na polu naftowym Wytch Farm w hrabstwie Dorset, w południowej Anglii, doszło do wycieku ropy. Portal stacji BBC napisał o "poważnym incydencie", po tym jak do wody w porcie Poole wyciekła zawartość około 200 baryłek.

Angielsko-francuski koncern naftowy poinformował, że wyciek został opanowany, zapowiedział też wszczęcie dochodzenia w tej sprawie. "Każdy wyciek jest niezwykle poważną sprawą i zostanie wszczęte pełne dochodzenie, aby ustalić, co się stało w porcie w Poole" - powiedział, cytowany w oświadczeniu, Franck Dy, dyrektor generalny Wytch Farm w Perenco UK.

Zapewnił też, że "sytuacja jest pod kontrolą - zrzut płynów został zatrzymany, a wyciek został opanowany".

Wyciek w porcie Poole Harbour

Portal stacji BBC poinformował, że doszło do poważnego incydentu po tym, jak zawartość około 200 baryłek wyciekła do wody w porcie w Poole. W niedzielę po południu Agencja Środowiska poinformowała, że otrzymała raporty o "dużej ilości ropy" w Poole Harbour.

Zarząd Poole Harbour przekazał, że uruchomił plan awaryjny po wycieku ropy, a rurociąg został zamknięty. Zarząd ostrzegł również, że ludzie powinni unikać korzystania z plaż w porcie Poole, dopóki nie będzie dostępne więcej szczegółów.

Brytyjski oddział Perenco produkuje dziennie około 40 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, z czego około 14 tys. pochodzi z pola naftowego Wytch Farm.

Portal stacji BBC zwrócił uwagę, że Poole Harbour to największy naturalny port w Europie i miejsce o szczególnym znaczeniu naukowym, które jest domem dla wielu ptaków brodzących.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości