Grecja zmienia obostrzenia w restauracjach

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Kunz o podróżowaniu z paszportem covidowym
Kunz o podróżowaniu z paszportem covidowymTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSKunz o podróżowaniu z paszportem covidowym

Wakacje 2021. Wewnątrz restauracji w Grecji będą mogły przebywać jedynie osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19 lub w ciągu ostatnich trzech dni uzyskały negatywny wynik testu na koronawirusa - poinformował rząd w Atenach. W ten sposób władze planują walczyć ze wzrostem liczby zakażeń.

Ponadto wszyscy klienci przebywający wewnątrz restauracji i barów będą musieli mieć miejsce siedzące. Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia.

Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wakacje 2021. Grecja - zmiany w obostrzeniach w związku z koronawirusem

- Jest kluczowe, byśmy nie wywierali wrażenia, że tracimy kontrolę nad pandemią i żeby nasz przemysł turystyczny mógł funkcjonować normalnie - powiedział minister rozwoju i inwestycji Adonis Jeorjadis podczas konferencji prasowej.

- Kierunek greckiej gospodarki będzie zależny od tego, jak skutecznie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa i będziemy kontrolowali pandemię - dodał.

Rząd wprowadził aplikację COVID FREE GR, która będzie dostępna w większości przedsiębiorstw i będzie skanowała europejskie cyfrowe świadectwa szczepień albo wyniki testów PCR bądź ekspresowych na obecność koronawirusa.

Grecja tego lata zamierza ożywić sektor turystyczny pomimo wzrostu liczby zakażeń kornawirusem napędzanego przez rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Ponad 40 proc. Greków zostało w pełni zaszczepionych. Turyści mogą wjechać do kraju tylko pod warunkiem, że zostali zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR.

W poniedziałek odnotowano w kraju 2065 nowych zakażeń koronawirusem oraz 10 zgonów związanych z COVID-19. Od początku pandemii w kraju zakaziły się 440 872 osoby, z których 12 802 zmarły.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości