Najlepsze linie lotnicze świata. Zmiana lidera


Qatar Airways zostały uznane za najlepszą linię lotniczą świata. W plebiscycie organizowanym przez firmę konsultingową Skytrax Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się, podobnie jak przed rokiem, na 67. miejscu. W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden przewoźnik z Europy.

Ranking "World's Best Airline" powstaje na podstawie największego w branży badania zadowolenia pasażerów i jest uznawany za najlepszą miarę jakości linii lotniczych. Nagrody są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych i często nazywane są "Oscarami branży lotniczej". Tegoroczne wyniki zaprezentowano podczas odbywającego się w podparyskim Le Bourget międzynarodowym salonie lotniczym.

W plebiscycie wzięło udział ponad 21 mln pasażerów z ponad 100 krajów. W badaniu branych jest pod uwagę kilkanaście wskaźników. Pasażerowie oceniają m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego oraz serwowane podczas lotu posiłki.

Pierwsza trójka

Za linię numer jeden na świecie uznano Qatar Airways, która wróciła na szczyt po roku przerwy. Przewoźnik z Zatoki Perskiej po raz piąty wygrał plebiscyt - wcześniej świętował w 2017, 2015, 2012 i 2011 roku.

Qatar Airways zebrały również najlepsze oceny za klasę biznesową oraz fotele w klasie biznes. Zostały również uznane za najlepsze linie lotnicze na Bliskim Wschodzie.

Drugie miejsce w rankingu "World's Best Airline" zajął ubiegłoroczny zwycięzca - Singapore Airlines. Na pocieszenie przewoźnik okazał się bezkonkurencyjny w innych kluczowych kategoriach: najlepsza załoga pokładowa, najlepsza pierwsza klasa, najlepszy przewoźnik w Azji oraz najlepsze siedzenia w pierwszej klasie.

Podium zamykają, podobnie jak przed rokiem, japońskie ANA Nippon Airways.

W pierwszej dziesiątce jest aż sześć linii z Azji, dwie z Bliskiego Wschodu, jedna z Australii i tylko jedna z Europy - Lufthansa (9. miejsce).

LOT bez zmian

Polskie Linie Lotnicze LOT uplasowały się na 67. miejscu, podobnie jak przed rokiem. Dwa lata temu nasz narodowy przewoźnik zajął 79. miejsce, trzy lata temu - 92., a jeszcze w 2015 próżno było go szukać w pierwszej setce zestawienia.

Najlepszą linią w Europie Wschodniej został rosyjski Aerofłot.

Jeśli chodzi o inne wyróżnienia, za najczystszą linię uznano Eva Air z Tajwanu, a najwygodniejsze fotele w klasie ekonomicznej znajdziemy w Japan Airlines.

Najlepszą tanią linią lotniczą na świecie została Air Asia, a największy postęp zrobiły Philippine Airlines.

Według pasażerów najlepszy system rozrywki pokładowej znajdziemy w Emirates. Z kolei tytuł najlepszej linii regionalnej trafił do Bangkok Airways.

Najlepsze linie lotnicze świata:

1. Qatar Airways (miejsce w poprzednim rankingu - 2.)

2. Singapore Airlines (1.) 3. ANA All Nippon Airways (3.) 4. Cathay Pacific (6.) 5. Emirates (4.) 6. EVA Air (5.) 7. Hainan Airlines (8.) 8. Qantas Airways (11.) 9. Lufthansa (7.) 10. Thai Airways (10.)

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości