Francuski koncern ściągnie kolejnych pracowników z Polski

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Tak zmieniał się średni wiek samochodów sprowadzanych do PolskiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSTak zmieniał się średni wiek samochodów sprowadzanych do Polski

Kolejnych 20 pracowników z fabryki Opla w Gliwicach dołączy do załogi zakładów koncernu PSA we Francji - poinformowała agencja AFP. Tym razem Polacy mają być tymczasowo zatrudnieni w zakładzie w Sochaux na wschodzie kraju.

Polacy znajdą się w grupie 250 pracowników, którzy wzmocnią załogę w Sochaux w celu zwiększenia tam produkcji, która znacznie spadła podczas pandemii COVID-19. Pozostałe 230 osób pochodzić będzie z innych francuskich zakładów tego koncernu, w tym 30 zatrudnionych tam będzie jedynie tymczasowo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Pracownicy z Polski

Kilka dni wcześniej 124 pracowników gliwickiego Opla zasiliło ekipę produkcyjną w Hordain na północy Francji, co budziło kontrowersje we Francji. Przeciwne sprowadzaniu pracowników z Polski były francuskie związki zawodowe, które chciały, aby pierwszeństwo zatrudnienia w zakładach PSA mieli pracownicy francuscy.

Początkowo koncern chciał sprowadzić do Francji 531 Polaków.

Szef PSA Carlos Tavares pod naciskiem rządu i związków zawodowych wycofał się jednak z tego pomysłu i zredukował liczbę pracowników z Polski, którymi wzmocni francuskie zakłady.

Grupa PSA

Grupa PSA (Peugeot Societe Anonyme, wcześniej PSA Peugeot Citroen) to francuski koncern motoryzacyjny, producent samochodów osobowych, dostawczych i jednośladów. Jest właścicielem marek Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall.

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Groupe PSA Direction de la communication