Najlepsze firmy świata dla absolwentów. Wszystkie działają w Polsce

Ze świata

ShutterstockNajlepsi pracodawcy świata

Liderzy technologii, banki i "wielka czwórka" znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców świata dla świeżo upieczonych absolwentów według CNN Money. Na pierwszym miejscu, niezmiennie, uplasował się gigant z Doliny Krzemowej. Także Polacy mogą ubiegać się o stanowisko w tych firmach, bo każda ma tutaj swój oddział.

1. Google

Gigant z Doliny Krzemowej od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców, ale również największych spółek na świecie. Pracownicy otrzymują szereg profitów, mogą liczyć na darmową siłownię, wyżywienie, a jednocześnie nie muszą spędzać całych dni w biurze. Co roku Google otrzymuje miliony aplikacji, jednak na pracę mogą liczyć tylko najlepsi.

Firma stale się rozwija. W czerwcu ogłoszono plany utworzenia grupy badawczej Machine Learning w swojej siedzibie w Zurychu. Google ma również plany rozbudowy swoich biur w Nowym Jorku.2. AppleTwórca iPhone'a, iPada oraz iWatcha nie odstępuje Google na krok - w wielu rankingach plasuje się tuż za swoim rywalem. Spółka przyciąga nowych pracowników nie tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem czy szeregiem profitów, ale również możliwością testowania popularnych nowości technologicznych.Spółka prowadzi również politykę równych szans. W ubiegłym roku Apple zatrudnił ponad 11 tysięcy kobiet z całego świata - o 65 proc. więcej niż w 2014 roku.

3. EY

Podium zamyka jedna z firm doradczych "Wielkiej czwórki". Dużą korzyścią zatrudnienia w niej jest brak konieczności przeprowadzki do innego państwa w celu podjęcia pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniała "mobilnie" ponad 3700 pracowników w 88 krajach.

Ponad 60 proc. z 63-tysięcznej załogi EY stanowią świeżo upieczeni absolwenci studiów wyższych. Firma stale poszukuje specjalistów w zakresie finansów, jednak ma coraz więcej ofert związanych z energetyką czy matematyką.

4. Goldman Sachs

Nowi pracownicy rozpoczynają swoją przygodę w banku inwestycyjnym szeregiem szkoleń, treningów personalnych i poszerzaniem wiedzy z wielu dziedzin: od modelowania biznesowego po umiejętność autoprezentacji. Oprócz korzyści z najwyższej półki i wynagrodzeń, które są jednymi z najwyższych na Wall Street, Goldman zapewnia również bardzo dobry wpis w CV. Aż 40 proc. dyrektorów zarządzających w największych przedsiębiorstwach ma doświadczenie analityczne, zdobyte w Goldmanie. Bank daje dużo możliwości rozwoju młodym. W tym roku uruchomiono program, w ramach którego zespoły młodych analityków kształcą się pod okiem doświadczonych przywódców.

5. PwC

Druga z firm doradczych stara się przyciągać młodych, zdolnych ludzi nie tylko konkurencyjną stawką wynagrodzenia. W tym roku w Stanach Zjednoczonych ruszył program pomocy dla potrzebujących pracowników oferujący pożyczki studenckie na konkurencyjnych warunkach. Dzięki firmie istnieje możliwość pożyczenia do 1200 dolarów rocznie.

Firma stawia również na pracę zespołową, a także kładzie nacisk na szkolenia motywacyjne. Jak informują dyrektorzy i koordynatorzy projektów, w firmie ważne jest wymiana doświadczeń między pracownikami.

6. Deloitte

Zatrudnieni w amerykańskich placówkach doradczego giganta przed podjęciem pracy mogą liczyć na kilkutygodniowy kurs w Deloitte University, wartym 300 milionów dolarów kampusie w stanie Teksas, liczącym ponad 43 ha powierzchni. Co roku ponad 52 tysiące pracowników korzysta z bogatej oferty uczelni.Pracownicy zwracają uwagę na możliwość dopasowania harmonogramu pracy do osobistych planów i pozostałych obowiązków. Mogą liczyć również na czterotygodniowy bezpłatny urlop, bez podawania przyczyny.

7. Microsoft

To wymarzone miejsce dla pasjonatów IT i nowych technologii, a także dla tych, którzy chcą w przyszłości założyć swój start up. Bogata oferta staży czy innowacyjnych projektów zachęca studentów i absolwentów nawet na kilka miesięcy. Coś dla siebie znajdą również zainteresowani pracą w sprzedaży, marketingu czy usługach doradczych - firma oferuje programy, w których udział zapewnia spore szanse na rynku pracy w przyszłości.

8. KPMG

Firma doradcza zaprasza zarówno tych, którzy gotowi są do przeprowadzki do innego kraju, jak i chętnych do pracy zdalnej. Również stażyści są chętnie zatrudniani i mogą spędzać część swoich staży za granicą. W ubiegłym roku KPMG zatrudnił 6500 studentów w pełnym wymiarze czasu pracy lub w ramach stażu. Po wymagającym procesie rekrutacyjnym, ponad 90 proc. początkujących pracowników zostaje w firmie na dłużej. Odpowiada im nie tylko wysoka stawka wynagrodzenia, ale także szybka możliwość awansu.

9. L'Oreal

To jedyna spółka z branży kosmetycznej, która znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Organizuje dla młodych tzw. inkubatory talentów, gdzie niedoświadczone osoby zdobywają wiedzę i nowe umiejętności. Firma zachęca specjalistów z wielu branż: od fizyków i biologów, przez finansistów, po grafików.Jeszcze w tym roku L'Oreal otwiera nowe biuro w Nowym Jorku z tzw. wirtualną powierzchnią handlową.

10. J.P. Morgan

Znany ze swoich rygorystycznych wymogów formalnych dotyczących ubioru w pracy, bank pracuje obecnie nad poprawą swojego wizerunku. Wilkom z Wall Street oficjalnie pozwolono zdjąć krawat. Mimo wielu godzin spędzanych w pracy, co roku firma przyciąga głodnych szybkiego zarobku finansistów, ale nie tylko. Bank stawia również na humanistów: absolwentów historii, filologii czy filozofii.Brakuje rąk do pracy. "Pracodawcy będą podnosić wynagrodzenia"

Brakuje rąk do pracy. "Pracodawcy będą podnosić wynagrodzenia"TVN24 BiS

Autor: pmb//km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock