Popularny fast food pozywa Florencję. Domagają się gigantycznego odszkodowania


20 mln dolarów - takiego odszkodowania oczekuje McDonald's od włodarzy włoskiej Florencji za to, że odmówili oni sieci fast food otworzenia restauracji na zabytkowej starówce.

Sieć restauracji fast food złożyła w sądzie pozew przeciwko miastu Florencja i żąda 20 mln dolarów odszkodowania za to, że jego zarządcy nie zgodzili się na otworzenie lokalu z szyldem McDonald's na Piazza del Duomo, czyli w sercu zabytkowej starówki, gdzie znajduje się Katedra Santa Maria del Fiore - symbol Florencji.

Pozew

McDonald's poinformował, że w skutek odmownej decyzji straci 20 mln dolarów, bo tyle mógłby zarobić, gdyby otworzył swój lokal w jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Europie. - McDonald's ma prawo złożyć pozew, bo pozwala na to prawo, ale my też mieliśmy prawo odmówić - mówi Dario Nardella, burmistrz Florencji, który odrzucił wniosek sieci restauracji. - Nie mamy żadnych uprzedzeń wobec McDonald's. Nie przeszkadza nam, że sieć otwierała swoje restauracje w innych częściach miasta - dodał.

Stolica renesansu

Florencja to włoska stolica renesansu, pełna zabytkowych budynków i placów, która każdego roku przyciąga rzesze turystów. Kilka miesięcy temu rada miejska wydała decyzję, ograniczającą w mieście liczbę kebabów, sklepów spożywczych i mini-marketów w pobliżu zabytkowych budynków.

Zobacz materiał wideo. Toskania chce przejąc "Grę o tron":

Autor: msz/gry / Źródło: The Guardian

Pozostałe wiadomości