Kylie Jenner niemal miliarderką. W sieci burza o to, komu zawdzięcza fortunę

Ze świata


Kylie Jenner, amerykańska celebrytka i bizneswoman trafiła na okładkę magazynu "Forbes". Dziennikarze wyliczyli, że jej majątek wkrótce może osiągnąć wartość miliarda dolarów i określili ją mianem self-made women, czyli kobiety, która swoją fortunę zawdzięcza wyłącznie własnej pracowitości. To określenie wzbudziło w internecie spore kontrowersje.

Głównym tematem amerykańskiego wydania magazynu "Forbes" są kobiety-miliarderki. Na okładce pisma umieszczono 20-letnią Kylie Jenner, która jest właścicielką niezwykle dochodowego biznesu, firmy Kylie Cosmetics, który jest wyceniany na 900 milionów dolarów.

Pomoc rodziny?

Kontrowersje budzi jednak zaliczenie Jenner do grona self-made women, czyli osób zawdzięczających wszystko wyłącznie sobie, własnej pracowitości i talentowi. Część komentatorów nie zgadza się z tym przypominając, że Kylie Jenner sławę i ogromną popularność zawdzięcza rodzinie - klanowi Kardashianów. Twierdzą oni, że bez udziału w telewizyjnym reality show i wsparciu zamożnej rodziny Kylie byłoby dużo trudniej odnieść tak spektakularny sukces. "Uważanie Kylie Jenner za self-made women, bez uwzględnienia tego, że miała niezwykłą przewagę w postaci rodziny, każe stawiać tym, którzy są biedni pytanie: dlaczego jeszcze nie są miliarderami" - kpił jeden z użytkowników i dodał, że historia Kylie Jenner nie jest dla nikogo inspirująca ani motywująca. Głos w tej sprawie zabrała również pisarka Roxane Gay, która oceniła, że Kylie Jenner nie zawdzięcza sukcesu tylko sobie. "Dorastała w bogatej, sławnej rodzinie. Jej sukces jest godny pochwały, ale jego źródła wynikają z uprzywilejowania" - napisała Roxane Gay.

Do sprawy odniesiono się także na Twitterze serwisu Dictionary.com, czyli największego internetowego słownika języka angielskiego."Self-made oznacza osiągnięcie sukcesu w życiu bez pomocy innych" - napisano i załączono link do artykułu "Forbesa".

Wyjaśnienia

Rzeczniczka magazynu w CNN wyjaśniła, że zakwalifikowanie Kylie Jenner do grona self-made women wynika z tego, że zawdzięcza ona sukces sobie bardziej niż inni. - Tak, Kylie Jenner pochodzi z zamożnej rodziny i zyskała dzięki niej popularność, ale to ona jest właścicielem firmy, która jest oceniana na podstawie wartości i zysków - wyjaśniła. Także wśród internautów znalazły się osoby broniące Jenner. Wskazywały one na to, że Jenner nie odziedziczyła całej fortuny, którą obecnie posiada, a ajedynie jej niewielką część. Na resztę musiała zapracować sama.

Autor: msz//bgr / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock