Testy i godzina policyjna. Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Tunezji?

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Które kraje będą cieszyć się największą popularnością w te wakacje?TVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSKtóre kraje będą cieszyć się największą popularnością w te wakacje?

Osoby wybierające się do Tunezji muszą okazać zaświadczenie o zaszczepieniu, przejściu COVID-19 lub wykonać test na koronawirusa. W kraju obowiązuje szereg obostrzeń związanych z pandemią, w tym godzina policyjna.

Kiedy trzeba wykonać test?

W Tunezji obowiązuje konieczność okazania testu na koronawirusa. Nie wszyscy muszą jednak go wykonać - nie dotyczy to podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni. Aby przekroczyć granicę Tunecji, trzeba przedstawić zaświadczenie z kodem QR wydane przez właściwe władze sanitarne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Testów nie muszą robić też turyści, którzy - jak wynika z wyjaśnień zamieszczonych na stronie polskiego MSZ - zarazili się wirusem co najmniej sześć tygodni przed datą podróży, po okazaniu zaświadczenia lekarskiego.

Obostrzenia w Tunezji

Od 17 maja na terenie całej Tunezji obowiązuje godzina od 22:00 do 5:00. Kawiarnie są otwarte przy maksymalnym obłożeniu 30 proc. gości w części zamkniętej i 50 proc. w części otwartej.

W Tunezji otwarte są miejsca kultu religijnego i targi oraz centra handlowe. Od połowy maja nie obowiązuje już zakaz przemieszczania się pomiędzy gubernatorstwami.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock