Odwołano lot z Kijowa do Warszawy

Aktualizacja:
Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Gen. prof. Pacek: Konflikt jest w fazie patowej. Obawiamy się, że Rosja zbliża się do decyzji przesądzającej ten pat
Gen. prof. Pacek: Konflikt jest w fazie patowej. Obawiamy się, że Rosja zbliża się do decyzji przesądzającej ten patTVN24
wideo 2/7
TVN24Gen. prof. Pacek: Konflikt jest w fazie patowej. Obawiamy się, że Rosja zbliża się do decyzji przesądzającej ten pat

Ukraine International Airlines odwołały lot z Kijowa do Warszawy, który był zaplanowany na poniedziałkowe popołudnie - wynika z rozkładu lotów, opublikowanego na oficjalniej stronie lotniska Boryspol. Nie są znane przyczyny odwołania rejsu.

Start samolotu należącego na narodowego przewoźnika Ukrainy zaplanowany był w poniedziałek o godz. 18.00 lokalnego czasu (godz. 17.00 w Polsce). Samolot miał wylądować na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 18.35 czasu polskiego.

Informacja o odwołaniu lotu widnieje zarówno na stronie kijowskiego, jak i warszawskiego lotniska. Nie wiadomo, dlaczego rejs nie dojdzie do skutku.

Informacja o odwołaniu lotu na stronie kijowskiego lotniska Boryspolkbp.aero

Lotnisko Boryspol przekazało wcześniej, że port pracuje w zwyczajnym trybie, odbywają się wszystkie rejsy. Tylko holenderskie linie KLM odwołały loty w dniach 13-17 lutego. Na rozkładzie lotów na stronie internetowej lotniska widniała też informacja o anulowaniu rejsu linii Qatar Airways do Ad-Dauhy.

Na portalu lotniska Kijów-Żulany żaden z poniedziałkowych lotów nie jest odwołany. Port również przekazał "Ukraińskiej Prawdzie", że działa w zwykłym trybie.

Wizz Air nie odwołuje lotów

"Na razie nie wprowadziliśmy żadnych zmian w rozkładach lotów i wszystkie loty na Ukrainę i z Ukrainy odbywają się normalnie" - poinformował węgierski przewoźnik.

"Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali loty na Ukrainę i z Ukrainy są proszeni o regularne sprawdzanie swoich skrzynek mailowych, aby monitorować informacje dotyczące zaplanowanych lotów" - dodano w oświadczeniu.

Według przedsiębiorstwa zajmującego się analizą danych lotniczych Cirium, linie lotnicze Wizz Air obsługują drugą największą liczbę lotów w Europie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Ukraina - przestrzeń powietrzna

Ukraiński rząd chce przeznaczyć 16,6 miliarda hrywien (592 miliony dolarów) na utrzymanie lotów przez krajową przestrzeń powietrzną. Wcześniej w niedzielę ministerstwo infrastruktury zapewniło, że przestrzeń powietrzna Ukrainy pozostaje otwarta, a władze będą pracować nad dodatkowymi gwarancjami dla przewoźników.

Większość linii lotniczych kontynuuje działania bez żadnych ograniczeń - zapewnił resort w niedzielnym komunikacie. Zaznaczył przy tym, że niektórzy przewoźnicy doświadczają trudności w związku z "wahaniami" na rynku ubezpieczeń.

Źródła portalu "Ukraińska Prawda" podały, że międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe od 14 lutego przestaną ubezpieczać samoloty latające na Ukrainę w związku z ryzykiem działań bojowych. Dlatego - jak pisze serwis - przewoźnicy będą zmuszeni do anulowania lotów. Decyzję podjęto z uwagi na informacyjne napięcie w światowych mediach związane z możliwym ryzykiem dla Ukrainy ze strony Rosji - podkreśla "Ukraińska Prawda".

KLM zawiesza loty do Kijowa

W sobotę holenderski przewoźnik KLM ogłosił tymczasowe zawieszenie lotów do Kijowa. W niedzielę samolot ukraińskich linii SkyUP z Madery do Kijowa był zmuszony do wylądowania w Kiszyniowie ze względu na wymogi leasingodawcy i międzynarodowych firm ubezpieczeniowych - pisze "Ukraińska Prawda".

Nad zawieszeniem lotów zastanawia się również niemiecka Lufthansa. Przewoźnik nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. "Lufthansa bardzo uważnie monitoruje sytuację na Ukrainie" - przekazał rzecznik w odpowiedzi przesłanej Agencji Reutera.

Rosyjskie wojska w pobliżu UkrainyPAP

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kateryna Mashkevych / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości