Kerry obiecuje pomoc Ukrainie. Ponad 16 mln dolarów dla ofiar konfliktu w Donbasie

16 mln dolarów dla Ukrainy
16 mln dolarów dla Ukrainy
TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i Świat16 mln dolarów dla Ukrainy

USA przekażą Ukrainie 16,5 mln dolarów na natychmiastową pomoc humanitarną dla osób bezpośrednio dotkniętych przez konflikt w Donbasie - powiedział dzisiaj w Kijowie sekretarz stanu USA John Kerry. Do tej pory, wsparcie finansowe przekazanie Kijowowi przez Stany Zjednoczone wyniosło ponad 350 mln dolarów.

Kerry podkreślił także, że ukraiński rząd jest bardzo zaangażowany w proces realizacji reform. - Ten proces jest bardzo trudny, ale jest niezbędny do zapewnienia Ukrainie bezpiecznej przyszłości - zaznaczył.

Broń Ukraińców

Amerykański sekretarz stanu powiedział, że reformy to najlepsza ukraińska broń w walce o niezależność i demokrację. - Im więcej reform zostanie przeprowadzonych i im więcej inwestycji wpłynie zza granicy, tym więcej będzie możliwości pokonania kryzysu gospodarczego. Społeczeństwo ukraińskie przekona się, że to o co walczy jest realne i osiągalne - dodał.

Najważniejsze wyzwania jakie stoją przed rządem ukraińskim to pokonanie ogromnej korupcji, reforma systemów sprawiedliwości, energetycznego i finansowego oraz usprawnienie klimatu dla działalności biznesowej.

Kerry, który dzisiaj przyjechał na Ukrainę, spotkał się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, premierem Arsenijem Jaceniukiem, szefem MSZ Pawłem Klimkinem, a także z członkami ukraińskiego parlamentu.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości