Do Rosji bez wizy? Putin chce przyciągnąć turystów

Ze świata

TVN24 BiSDo Rosji bez wizy? Putin chce przyciągnąć turystów

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował w poniedziałek uproszczenie przepisów wizowych w celu przyciągnięcia do kraju turystów. Jako przykład takiego działania podał zniesienie wiz dla uczestników zorganizowanych grup turystycznych z krajów BRICS.

Putin mówił o tym na posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej Federacji Rosyjskiej, które zebrało się w Jałcie, na Półwyspie Krymskim oderwanym w 2014 roku przez Rosję od Ukrainy. BRICS tworzą Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki. Poniedziałkowe posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej było poświęcone rozwojowi turystyki w Rosji, w tym na Krymie.

Moskwa chce uprościć formalności

W Radzie Państwowej zasiadają szefowie obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), liderzy frakcji w Dumie, pełnomocni przedstawiciele prezydenta w okręgach federalnych oraz przywódcy regionów tworzących Federację Rosyjską. W skład prezydium Rady Państwowej wchodzą przywódcy 9 regionów. - Dla przyciągnięcia turystów warto, być może, dalej uprościć niektóre formalności wizowe, na przykład rozszerzyć praktykę wymiany bezwizowej dla zorganizowanych grup. Można to zrobić dla wszystkich krajów BRICS - powiedział Putin, przypominając, że bez wiz do Rosji mogą już wjeżdżać grupy turystyczne z Chin. Prezydent ocenił, że jakość usług i infrastruktury w branży turystycznej Rosji przez długi czas była niższa niż za granicą, jednak w ostatnich latach sytuacja zaczęła się powoli poprawiać. W 2014 roku zagraniczni turyści zostawili w Rosji 12 mld dolarów.

Wakacje dla Rosjan zbyt drogie. "Trudno być optymistą"

Wakacje dla Rosjan zbyt drogie. "Trudno być optymistą"TVN24 Biznes i Świat

Autor: ToL//gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock