TVN24 Biznes | Ze świata

Kolejny pozew zbiorowy przeciw CD Projekt

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Prezes CD Projekt o grze Cyberpunk 2077TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPrezes CD Projekt o grze Cyberpunk 2077

CD Projekt został poinformowany o złożeniu w amerykańskim sądzie cywilnego pozwu zbiorowego przeciwko spółce - przekazał w komunikacie producent. Spółka zapowiedziała aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

Pozew został złożony przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii przez kancelarię The Klein Law Firm działającą w imieniu posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" i "OTGLF" oraz opartych na akcjach spółki. Treść pozwu nie określa wartości roszczenia.

O pierwszych pozwach zbiorowych w USA informowaliśmy w grudniu - miały złożyć je kancelarie Rosen Law Firm oraz The Schall Law Firm.

Kurs akcji zanurkował

Kancelarie składające pozwy przeciwko polskiej spółce zarzucają jej składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w nową produkcję firmy, "Cyberpunk 2077", jest utrudnione na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. Przez uwagi do jakości gry Sony usunęło tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

Kurs akcji CD Projektu spadł od premiery gry o ok. 35 proc.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now.

Producent podał, że do 20 grudnia gracze kupili ponad 13 mln sztuk "Cyberpunk 2077".

Kurs CD Projektstooq.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock