Zbigniew Gryglas ma nową pracę. "Nie zazdrość więcej"

Aktualizacja:
Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Zbigniew Gryglas ma nową pracęTVN24
wideo 2/8
TVN24Zbigniew Gryglas ma nową pracę

Zbigniew Gryglas został doradcą w Departamencie Transformacji Energetyki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gryglas jest też członkiem rady nadzorczej PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Informacja w tej sprawie została opublikowana na początku marca br. na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. "Gryglas Zbigniew, Umiastów - potwierdził posiadanie wymaganego wykształcenia i doświadczenia zawodowego oraz kompetencji niezbędnych do wykonywania zadań na proponowanym stanowisku" - czytamy w komunikacie.

Na nową pracę Gryglasa zwrócił uwagę we wtorek we wpisie na Twitterze Jan Strzeżek, do niedawna związany z Porozumieniem. "O, Pan @ZGryglas odnalazł się w NFOŚiGW. Było Ministerstwo Aktywów Państwowych, był Polski Holding Hotelowy, jest rada nadzorcza PGE, teraz będzie doradzanie w departamencie transformacji energetyki. Wszystko dla Polski" - napisał Strzeżek.

Gryglas odpowiedział na wpis. "Skończ trzy fakultety, popracuj kilkanaście lat w administracji i biznesie zaczynając od najniższych stanowisk i nie zazdrość więcej. Pozdrawiam" - czytamy w jego tweecie.

Kim jest Zbigniew Gryglas?

Zbigniew Gryglas jest członkiem rady nadzorczej PGE Polskiej Grupy Energetycznej. "Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa zdobyte w Ministerstwie Skarbu Państwa (1996-2006) i Ministerstwie Aktywów Państwowych (2019-2021)" - czytamy na stronie spółki energetycznej. Gryglas od stycznia do lipca 2022 roku pełnił też funkcję członka zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Zbigniew Gryglas wykonywał mandat posła VIII kadencji Sejmu w latach 2015-2019. Był członkiem sejmowej komisji energii i skarbu państwa. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku zdobył 1011 głosów. Do izby niższej parlamentu trafił z list Nowoczesnej, z którą rozstał się w październiku 2017 roku. W przeszłości Gryglas był karany przez Nowoczesną naganą za to, że przemawiał z mównicy sejmowej w opasce Narodowych Sił Zbrojnych na ramieniu.

Gryglas następnie trafił do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, jednak w kolejnych wyborach parlamentarnych nie udało mu się wejść do Sejmu.

Współtworzył Porozumienie, którego był wiceprezesem w latach 2017-2021. Prezydium zarządu partii w lutym 2021 roku zdecydowało jednak o jego zawieszeniu, a następnie decyzją sądu koleżeńskiego został wykluczony z ugrupowania. W czerwcu 2021 roku brał udział w powstaniu Partii Republikańskiej, na czele której stanął Adam Bielan. Znaleźli się w niej byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina, m.in. Michał Cieślak i Jacek Żalek.

Gryglas jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ART Olsztyn i Szkoły Głównej Handlowej.

Czytaj więcej: "Pajęczyna Bielana". Kolejna instytucja pod nadzorem Partii Republikańskiej>>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości