TVN24 Biznes | Z kraju

Nowe połączenie lotnicze z Polski. Pierwszy rejs w niedzielę

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Ryanair o możliwym wzroście cen biletów
Ryanair o możliwym wzroście cen biletówTVN24
wideo 2/3
TVN24Ryanair o możliwym wzroście cen biletów

Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT będą latać bezpośrednio z Warszawy do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Lot do tego największego miasta w ZEA potrwa około sześciu godzin, a rejsy będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Inauguracyjny lot z Warszawy do Dubaju odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Samolot Boeing 737-800 wystartuje o godz. 7.40 z Lotniska Chopina, by po 5 godzinach i 45 minutach wylądować w stolicy emiratu na Dubai International Airport.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Warszawa-Dubaj - loty samolotów PLL LOT

Biuro prasowe LOT-u przekazało, że rejsy do Dubaju będą realizowane trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki i niedziele. Samoloty będą startować z Warszawy o 7.40, a lądować o 15.25 czasu lokalnego w Dubaju. Z kolei wylatujący z Dubaju będą wsiadać do samolotu o 17.15 i lądować w Warszawie o 21.35.

Biuro prasowe polskiego przewoźnika podkreśliło, że nowa trasa jest bardzo atrakcyjna na tle konkurencji, ponieważ rozkład przewiduje poranne wyloty i wieczorne powroty.

W związku z sytuacją pandemiczną przypomniano, że chcąc się dostać się do Dubaju, należy pamiętać o przeprowadzeniu testu PCR. Przed wylotem należy sprawdzić również paszport, ponieważ dokument musi być ważny co najmniej sześć miesięcy od daty przekroczenia granicy.

Nowa destynacja w siatce LOT-u będzie sezonowa. Wcześniej przewoźnik informował, że rejsy do Dubaju będą dostępne do końca marca 2022 r.

Dubaj - jeden z popularniejszych kierunków Polaków

Nowy kierunek w siatce LOT jest związany ze startującym 1 października br. EXPO. Gospodarzem przeniesionej z ubiegłego roku wystawy jest właśnie Dubaj. EXPO 2020 będzie trwało do 31 marca 2022 r.

W ciągu ostatnich kilku lat Dubaj stał się też jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Liczący 3 mln mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie.

LOT poinformował ponadto, że w związku z luzowaniem restrykcji pandemicznych w USA, w siatce zimowej polskiego przewoźnika od 10 grudnia zaplanowano loty m.in. do Nowego Jorku, Chicago i Miami.

Więcej lotów do Dubaju z Polski

Od 20 września linie lotnicze Emirates wprowadziły dodatkowy rejs na trasie Warszawa-Dubaj. Przewoźnik obsługuje siedem lotów tygodniowo z Dubaju do stolicy Polski, wracając tym samym do rozkładu lotów sprzed pandemii.

Emirates mają siedzibę w Dubaju. Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów. Przewoźnik obsługuje loty w 157 kierunkach w 83 krajach m.in. Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. 

Najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce

Linie lotnicze z największym udziałem w liczbie lotów w polskiej przestrzeni powietrznej w sierpniu 2021 r. to: PLL LOT – 13 proc. (7051 lotów), Ryanair – 12 proc. (6508 lotów), Wizz Air – 9 proc. (4881 lotów), Lufthansa – 4 proc. (2169 lotów), Turkish Airlines – 4 proc. (2169 lotów)

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości