Unijna kasa popłynie do polskich firm. "To już końcowe etapy przygotowań"

Z kraju

TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla ludzi" cz. 4

Nowe perspektywa unijna na lata 2014-2020 to także pieniądze na rozwój przedsiębiorczości i małych biznesów. W programie “Biznes dla ludzi” Paweł Blajer pytał szefową Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożenę Lublińską-Kasprzak o to, kiedy przedsiębiorcy będą mogli po te pieniądze sięgnąć.

Szefowa PARP podkreśliła, że jako kraj "jesteśmy na końcowym etapie przygotowań" do startu nowej perspektywy budżetowej.

- Najpierw należy przygotować program, potem jest on negocjowany z Komisją Europejską, przygotowane są oprzyrządowania całego systemu prawnego w Polsce i procedur realizacji tych programów. Jak ma wyglądać wniosek, jak będziemy go oceniać. Ale rzeczywiście są to już końcowe etapy przygotowań - podkreśliła.

Gdzie najwięcej?

Lublińska-Kasprzak dodała, że PARP planuje od połowy tego roku ogłaszać pierwsze konkursy dla przedsiębiorców. - Teraz zachęcam przedsiębiorców do śledzenia tego co się dzieje, bo wiele z programów będzie konsultowanych społecznie. Bardzo czekamy na uwagi. Konkursy będą realizowane w kilku kluczowych obszarach. Przede wszystkim innowacje, start-upy, ochrona własności przemysłowej i działania związane z wchodzeniem polskich firm na rynki zagraniczne - podkreśliła.

- Nasze działania są skierowane przede wszystkim na mikro, małych i średnich firm z całej Polski - zastrzegła.

"Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.15

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat