TVN24 i "Fakty" TVN zamknęły kwartał świetnymi wynikami. Na pierwszym miejscu również tvn24.pl

Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcu
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcuTVN24
wideo 2/4
TVN24 i "Fakty" TVN liderami oglądalności w czerwcuTVN24

W czerwcu stacja TVN24 była liderem wśród kanałów informacyjnych. W grupie widzów 16-49 lat osiągnęła udział w widowni na poziomie 3,2 procent co dało jej pierwsze miejsce w zestawieniu. W grupie ogólnej udział wynosił 5,4 procent i również zagwarantował stacji pozycję lidera. Portal tvn24.pl w czerwcu miał blisko 10 mln realnych użytkowników i utrzymał pierwszą pozycję wśród portali informacyjnych należących do stacji telewizyjnych - poinformowało biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery. Najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju pozostają "Fakty" TVN, które utrzymały pozycję lidera w drugim kwartale.

TVN24 osiągała rekordowe udziały w kwietniu i maju względem analogicznych okresów we wcześniejszych latach.

Kwartał ze świetnymi wynikami

W maju kanał TVN24 był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w każdej kategorii. W grupie ogólnej osiągnięto wynik 5,5 proc., który był najlepszym majowym wynikiem w historii stacji. Portal TVN24.pl w maju miał 9 milionów realnych użytkowników.

Stacja TVN24 w czerwcu utrzymała pozycję lidera wśród kanałów informacyjnych zarówno w grupie komercyjnej, jak i ogólnej. Udział w widowni wynosił SHR: 3,2 proc. w grupie widzów 16-49 lat i SHR: 5,4 proc. w grupie ogólnej 4+. To najlepszy czerwcowy wynik w historii stacji. Portal tvn24.pl w tym samym miesiącu miał blisko 10 milionów realnych użytkowników.

Wyniki stacji informacyjnychTVN24
Wyniki portali stacji telewizyjnychtvn24.pl

"Fakty" TVN wciąż liderem

"Fakty" w TVN utrzymały pozycję lidera. Główny serwis informacyjny TVN oglądało średnio 2,33 mln widzów. W TVP1 "Wiadomości" gromadziły 1,85 mln widzów, a "Teleexpress" - 1,64 mln widzów. "Wydarzenia" śledziło w Polsacie średnio 1,53 mln widzów, a "Panoramę" w TVP2 - 932 tys. widzów.

Równoległa emisja "Faktów" w TVN i TVN24 BiS przyciągała średnio 2,7 mln widzów, "Wiadomości" w TVP1 i TVP Info - 2,58 mln widzów, "Wydarzenia" w Polsacie, Polsat News i Wydarzeniach24 - 1,91 mln widzów, a "Panoramę" w TVP2 i TVP Info - 1,48 mln widzów.

"Fakty" TVN w czerwcu 2022 roku znalazły się na pozycji lidera wśród serwisów informacyjnych. Średni dzienny udział rynkowy "Faktów" wyniósł 21,1 proc. w kategorii ogólnej 4+. Wynik ten obejmuje zarówno TVN, TVN24 BiS, jak i oglądanie tego samego dnia z przesunięciem czasowym (VOSDAL). Na drugim miejscu znalazły się "Wiadomości" TVP (TVP1 i TVP Info) z wynikiem 19,8 proc. Zestawienie zamykają "Wydarzenia" Polsatu (Polsat, Polsat News, Wydarzenia24) z wynikiem 15,3 proc.

W grupie komercyjnej 16-49 lat "Fakty" TVN w poprzednim miesiącu średnio osiągnęły 21,7 proc. udziału w rynku przy 15,8 proc. udziału "Wydarzeń" Polsatu oraz 11,6 proc. "Wiadomości" TVP.

Wyniki głównych serwisów informacyjnychTVN24

Sukces reportaży TVN i TVN24

Na uwagę zasługują wyniki "Superwizjera" TVN, który swoją premierową emisję ma w każdą sobotę o 20:00 na antenie TVN24 i we wtorki o 23:30 w TVN. Spośród wszystkich odcinków od kwietnia do końca czerwca w TVN24 najlepiej obejrzało się wydanie z 16 kwietnia 2022 roku z reportażem "Pierścień wokół Kijowa. Ukraina albo śmierć" program ten obejrzało blisko 700 tysięcy widzów z grupy 4+, co dało 5,4 proc. udziału w widowni. Cały cykl dokumentów Michała Przedlackiego, pokazujący życie i walkę Ukraińców spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i na platformie TVN24GO, która odnotowała wyraźny wzrost subskrypcji.

Na zaufanie widzów do TVN jako źródła informacji m.in. o sytuacji za wschodnią granicą Polski wpłynęło zaangażowanie całego zespołu. Nie bez znaczenia była obecność reporterów na miejscu m.in. Wojciecha Bojanowskiego, Katarzyny Górniak, Konrada Borusiewicza, Pawła Szota, Jacka Tacika, Andrzeja Zauchy, Artura Molędy, Radomira Czarneckiego, Tomasza Kanika do tego zapraszanie do programów ukraińskich dziennikarzy czy rozmowy z najważniejszymi ukraińskimi politykami.

TVN, TVN24 i tvn24.pl na czele najpopularniejszych źródeł informacji w Polsce wg Reuters Institute

Wpływ rosyjskiej inwazji na Ukrainę na wzrost zainteresowania informacjami w Polsce opisał w czerwcu Reuters Institute w raporcie "Digital News Report". Jak podał Reuters Institute, TVN (w tym TVN24) znalazł się w Polsce na czele zestawienia, jeśli chodzi o zasięg poszczególnych nadawców w mediach tradycyjnych (telewizja, radio, prasa) - 40 procent badanych przyznało, że przynajmniej raz w tygodniu ogląda nasze stacje, a 32 procent - przynajmniej trzy dni w tygodniu.

Zasięg tradycyjnych mediów informacyjnych w PolsceTVN Warner Bros. Discovery

Według Reuters Institute wśród mediów internetowych portal tvn24.pl znalazł się na trzecim miejscu - dla 27 procent badanych jest źródłem informacji przynajmniej raz w ciągu tygodnia, a dla 17 procent - przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Raport jest cykliczną publikacją Instytutu Reutera działającego na Uniwersytecie w Oxfordzie. Opisuje zmiany na rynku mediów w 46 krajach, które zaszły w ciągu ostatniego roku.

Nagrody dla newsów TVN

W ostatnim czasie dziennikarze z pionu informacji TVN otrzymali za swoje materiały liczne nagrody. Tylko ostatni miesiąc przyniósł naszym dziennikarzom wyróżnienia takie jak nagroda 75 lat misji Jana Karskiego dla dziennikarza "Superwizjera" TVN Michała Przedlackiego. Reporter otrzymał też prestiżową nagrodę Trophee Argent na festiwalu Deauville Green Awards we Francji, w kategorii filmy dokumentalne - akcje humanitarne i solidarność za swój cykl dwóch reportaży "Pierwsza linia frontu. Ucieczka z Irpienia" i "Obrońcy Charkowa". Nagrodę na tym festiwalu otrzymała też Magdalena Raczkowska-Kazek za swój reportaż "Droga do życia" opowiadający o trzech rodzinach i trzech perspektywach matek, których córki z zespołem Downa są dorosłe. Reporterka "Czarno na białym" Katarzyna Lazzeri otrzymała w Padwie specjalne wyróżnienie jury na River Film Festival za swój materiał "Podlasie: granica światów".

Wielkim sukcesem dla redakcji TVN i TVN24 okazał się World Media Festivals 2022, podczas którego wręczono łącznie 15 nagród dla TVN Warner Bros. Discovery. W ręce dziennikarzy i producentów grupy trafiło 8 złotych i 7 srebrnych statuetek, w tym nagroda główna "The intermedia-globe Grand Award", którą otrzymał Michał Przedlacki.

Autorka/Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Globalna awaria oprogramowania powinna przypomnieć nam wszystkim, że trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy - napisał w sobotę na platformie X wicepremier, szef Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski odnosząc się do piątkowej awarii systemów Microsoft.

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

Źródło:
PAP

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

- My, jako zwykli użytkownicy, możemy tylko trzymać kciuki. Natomiast branża cyberbezpieczeństwa, koledzy, koleżanki, wyciągają wnioski, zastanawiają się, co można zrobić - powiedział Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl, pytany w "Faktach po Faktach" o to, czy możemy uniknąć powtórki z dzisiejszej światowej awarii oprogramowania.

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Źródło:
tvn24.pl

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24.pl Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju kilka serii leku na receptę o nazwie Konaten. Powodem decyzji jest uzyskanie wyniku poza specyfikacją jakościową.

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu, 19 lipca, w Eurojackpot padło pięć wygranych II stopnia oraz siedem III stopnia. Nie odnotowano głównej wygranej, co oznacza, że kumulacja rośnie.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec lipca ceny paliw mogą być najniższe w tym roku - przewidują eksperci portalu e-petrol.pl. Kierowcom sprzyja zahamowanie wzrostu notowań ropy na światowych rynkach, a także umacniający się złoty.

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Źródło:
PAP

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na objęcie przez Artura Olecha stanowiska prezesa zarządu PZU - przekazano w piątkowym komunikacie. W trakcie posiedzenia komisja wyraziła także zgodę między innymi na powołanie Bartosza Kubika na prezesa BOŚ, a także Mirosława Czekaja na prezesa BGK.

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Źródło:
PAP

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

Coraz więcej krajów decyduje się na zaostrzanie kar, a także stosowanie konfiskaty aut wobec kierowców łamiących przepisy - oceniła w rozmowie z tvn24.pl radczyni prawna Katarzyna Turcza. Pojazd możemy stracić, nawet jeśli nie jest naszą własnością i nie tylko za alkohol, ale także, chociażby prędkość oraz emitowanie nadmiernego hałasu. W których krajach powinniśmy szczególnie uważać?

Jedziesz na wakacje? W tych krajach UE za złamanie przepisów stracisz auto

Jedziesz na wakacje? W tych krajach UE za złamanie przepisów stracisz auto

Źródło:
tvn24.pl

Z 5,6 tysiąca firm, które dotychczas dostały żądanie zwrotu covidowej pomocy, część już to zrobiła, ale sporo spraw jest w sądzie. Wezwania otrzyma jeszcze około tysiąc firm - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Firmy dostają wezwania do zwrotu covidowej pomocy

Firmy dostają wezwania do zwrotu covidowej pomocy

Źródło:
PAP

Daniel Obajtek w trzy lata zarobił w Orlenie nieco ponad 9 milionów złotych - wynika z oświadczenia, jakie złożył jako europoseł. Co ciekawe, zgodnie z deklaracją, europoseł PiS nadal pobiera sporą pensję z węgierskiej spółki budowlanej Bayer Construct Zrt.

Europoseł Daniel Obajtek pokazał majątek. Ile zarobił w Orlenie?

Europoseł Daniel Obajtek pokazał majątek. Ile zarobił w Orlenie?

Źródło:
tvn24.pl

Na balkonach jedni palą, drudzy głośno rozmawiają i przeklinają, inni - próbują rozpalać grill. - Niektórzy zapominają, że mieszkamy we wspólnocie, w bloku - stwierdza jedna z sąsiadek. W arsenale środków przeciwko uciążliwym sąsiadom są m.in. listy do wspólnoty i petycje słane do Ministerstwa Zdrowia.

Majtki obrażają, grill dusi, papierosy trują. Co wolno na balkonie?

Majtki obrażają, grill dusi, papierosy trują. Co wolno na balkonie?

Źródło:
tvn24.pl

W pierwszym półroczu 2024 roku liczba firm sprzedających na targowiskach spadła o cztery tysiące. To efekt między innymi ekspansji dyskontów i oferty internetu - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Targowiska znikają z mapy Polski. Ciężko wytrzymać konkurencję

Targowiska znikają z mapy Polski. Ciężko wytrzymać konkurencję

Źródło:
PAP

10 kilometrów za około dwa złote - tyle kosztuje przejazd "robotaxi", czyli autonomiczną taksówką, w Chinach - podał portal stacji CNN. Podkreślił jednak, że sprzeciw wobec nowej usługi nabiera na sile i jest to jeden z popularniejszych tematów w mediach.

Autonomiczne taksówki powodem niepokoju w Chinach

Autonomiczne taksówki powodem niepokoju w Chinach

Źródło:
CNN

Rada nadzorcza PKO BP zmieniła zdanie w sprawie udzielenia absolutorium za ubiegły rok dwóm byłym członkom zarządu. W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia pozytywnie oceniono pracę Piotra Mazura oraz Andrzeja Kopyrskiego. 

Zaskoczenie w PKO BP. Jest nowa decyzja w sprawie absolutorium

Zaskoczenie w PKO BP. Jest nowa decyzja w sprawie absolutorium

Źródło:
PAP

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA nie udzieliło absolutorium członkom poprzedniego zarządu spółki z wykonania ich obowiązków w roku obrotowym 2023 - przekazało w czwartek biuro prasowe PZU. Wcześniej rada nadzorcza rekomendowała tę decyzję, tłumacząc to informacjami, wskazującymi na szereg nieprawidłowości w spółce w ubiegłym roku.

Były zarząd PZU bez absolutorium

Były zarząd PZU bez absolutorium

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Koniec samochodów spalinowych w Europie za 11 lat, w 2035 roku. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zadeklarowała w czwartek, że zamierza utrzymać cele neutralności klimatycznej samochodów. Jednym z nich jest zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych. "Ten cel zostanie utrzymany" - zapewniła szefowa KE.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Szefowa KE nie zmienia decyzji

Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Szefowa KE nie zmienia decyzji

Źródło:
PAP

Rząd szykuje się do przyszłorocznej waloryzacji emerytur. W 2025 roku świadczenia mają wzrosnąć według wstępnej propozycji o 6,78 procent. Sprawdzamy, jak się to przełoży na wysokość emerytur.

Emerytury w górę. Wyliczenia

Emerytury w górę. Wyliczenia

Źródło:
tvn24.pl