Lidl wycofuje produkt. "Nie należy go spożywać"

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Lidl wycofuje wino
Lidl wycofuje wino Shuttertock, Lidl
wideo 2/7
Shuttertock, LidlLidl wycofuje wino

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu produktu "Ser Koryciński swojski. Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Można go było kupić w części sklepów sieci Lidl.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"W trakcie badań urzędowych przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność Listeria monocytogenes w 2 z 5 pobranych próbek, gronkowców koagulazo-dodatnich w 5 z 5 próbek oraz enterotoksyn gronkowcowych w 1 z 5 próbek produktu pn. 'SER KORYCIŃSKI SWOJSKI Z ORZECHAMI WŁOSKIMI, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego z orzechami włoskimi', numer partii: 30.06.2020, termin przydatności do spożycia 30.07.2020" - czytamy w komunikacie GIS.

Jak podano w komunikacie, "producent, mając na względzie zasadę ostrożności, wycofuje nie tylko ww. partię, w której stwierdzono niezgodność, lecz szerszy asortyment produktów".

GIS poinformował, że spożycie produktów zanieczyszczonych wspominanymi mikroorganizmami patogennymi "może prowadzić do zatrucia pokarmowego".

"W przypadku wystąpienia objawów choroby typowych dla zatrucia pokarmowego, listeriozy po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - dodano.

Informacje o wycofanym produkcje podał też Lidl. "Nie należy go spożywać. Można go zwrócić do sieci Lidl, gdzie klient otrzyma zwrot ceny zakupu. Produkt był dostępny w sprzedaży tylko w części sklepów Lidl" - napisano w komunikacie.

Szczegóły dotyczące wycofanych produktów:

Produkt: "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego", wszystkie rodzaje, z różnymi dodatkami

Producent: Zarzeccy Sp. z o.o. , 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216

Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Data produkcji: wszystkie przed dniem 30.06.20 i wszystkie z przedziału 13 – 21.07.2020

Data produkcji jest jednocześnie numerem partii

Należy spożyć do:

- terminy wszystkie przed i włącznie z datą 30.07.20 - terminy wszystkie od 13.08.2020 do 21.08.2020

Wycofany serGIS

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości