Z kraju

Nowe połączenia lotnicze z Polski. Na liście wakacyjne kierunki

Z kraju

Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych
Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczychTVN24 BiS
wideo 2/5

Ryanair ogłosił w środę uruchomienie czterech nowych tras z polskich lotnisk. Irlandzki przewoźnik od lata przyszłego roku poleci z Modlina i Poznania do Pafos, z Gdańska do Zadaru i z Katowic do Burgas.

Połączenia z Modlina i Poznania do Pafos będą realizowanie raz w tygodniu, z Katowic do Burgas - dwa razy w tygodniu, a z Gdańska do Zadaru - trzy razy w tygodniu.

"Cieszymy się z ogłoszenia 4 nowych dodatkowych tras z Polski. W rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2020 znajduje się aż 36 nowych tras i 252 łącznie. Ryanair obsłuży w Polsce 14,2 miliona pasażerów rocznie - powiedziała Olga Pawlonka z Ryanaira, cytowana w komunikacie.

Wysyp tras

Swój rozkład lotów na przyszłoroczny sezon letni wcześniej ogłosiły też inne linie lotnicze.

Norwegian poleci z Poznania na główne lotnisko Oslo Gardermoen (od 1 kwietnia 2020 roku) oraz do Kopenhagi (od 31 marca 2020 roku). Od 1 kwietnia połączenie do Oslo Gardermoen zyska także Wrocław. Ponadto Norwegian uruchomi nowe trasy z Gdańska. Przewoźnik będzie latał do: Goeteborga, Kopenhagi, Sztokholm-Arlanda i Trondheim. Rejsy zostaną zainaugurowane w kwietniu przyszłego roku.

To jednak nie wszystko. Jedno połączenie zyska także Szczecin. Od kwietnia 2020 roku norweski przewoźnik będzie obsługiwał loty między Goleniowem a Kopenhagą.

W niedzielę informowaliśmy, że od marca przyszłego roku linie Malta Air uruchomią połączenia na trasie Modlin - Wiedeń.

Z kolei pod koniec października węgierski Wizz Air zapowiedział uruchomienie nowych rejsów na Ukrainę z Gdańska, Wrocławia i Krakowa.

Najwięksi przewoźnicy

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair obsłużył w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 11,5 miliona pasażerów. To najlepszy wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w Polsce.

Nieco mniej, bo 10,5 miliona pasażerów obsłużyły Polskie Linie Lotnicze LOT.

Na trzecim miejscu znalazł się Wizz Air - 8,7 miliona pasażerów. Poza podium sklasyfikowano Lufthansę. Niemiecka linia lotnicza obsłużyła 2,2 miliona pasażerów.

Linia Norwegian znalazła się na szóstym miejscu - blisko 835,5 tysiąca pasażerów.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości