Zmiana na czele rady nadzorczej największego polskiego banku

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Motyka: ze spółek Skarbu Państwa stworzyli spółki skarbu PiS-u
Motyka: ze spółek Skarbu Państwa stworzyli spółki skarbu PiS-uTVN24
wideo 2/5
TVN24Motyka: ze spółek Skarbu Państwa stworzyli spółki skarbu PiS-u

Robert Pietryszyn został w piątek wyznaczony na nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej PKO BP - podał bank w komunikacie. Wcześniej w piątek ze stanowiska przewodniczącego zrezygnował Maciej Łopiński.

Jak podkreślił w komunikacie bank, Łopiński pozostaje jednak członkiem Rady Nadzorczej. PKO BP podał też, że Pietryszyna na stanowisko nowego przewodniczącego rady wyznaczył Minister Aktywów Państwowych, działając jako Uprawniony Akcjonariusz, zgodnie ze statutem spółki.

Zmiany w PKO BP

Robert Pietryszyn, jak wynika z informacji opublikowanej przez PKO BP, to wykładowca zarządzania strategicznego i członek wielu rad nadzorczych, pełnił m.in. funkcję członka zarządu PZU, PZU Życie oraz grupy Lotos.

Maciej Łopiński w latach 2005-2010 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w latach 2011-2015 posłem PiS, w latach 2015-2016 pracował w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

W 2020 r. pełnił obowiązki prezesa TVP, zasiadał w organach nadzoru spółek prawa handlowego, m.in. PZU, KGHM, PZU Asset Management.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szymanski / Shutterstock

Pozostałe wiadomości