Szef NFZ złożył rezygnację

TVN24 Biznes

PAP/Radek PietruszkaAndrzej Jacyna był prezesem NFZ od 2018 roku

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna zrezygnował ze stanowiska. Wcześniejsze informacje mediów w tej sprawie potwierdził w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

O złożeniu rezygnacji przez dotychczasowego szefa NFZ jako pierwszy poinformował serwis Polityka Zdrowotna. Andrzej Jacyna był prezesem funduszu od 15 czerwca 2018 roku.

Andrzej Jacyna

Jacyna to lekarz, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej NFZ, posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. W latach 1999 – 2001 był dyrektorem Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych, a następnie dyrektorem Szpitala Grochowskiego w Warszawie. Od maja 2005 r. do marca 2008 r. pracował jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W latach 2008–2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Od 1 lutego 2016 r. był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Medycznych, oraz od 14 marca 2016 r. był pełniącym obowiązki prezesa NFZ.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Radek Pietruszka