Nowe połączenie polskiego przewoźnika. Bezpośrednio do Pragi

Z kraju

Jak tanio pojechać do Pragi? Praktyczne poradyTVN24 BiS
wideo 2/4

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać z nowego, sezonowego pociągu IC Cracovia. Jak informuje przewoźnik, bilety do stolicy Czech będą dostępne od 19 euro.

Nowe połączenie to efekt porozumienia między PKP Intercity z Kolejami Czeskimi. Pociągi relacji Kraków - Praga zaczną kursować od 13 kwietnia.

W jakich godzinach

Pomiędzy stolicami Małopolski i Czech skład zatrzyma się jeszcze m.in. w Oświęcimiu, Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach, Bohuminie, Ołomuńcu czy Ostrawie.

Pociąg będzie wyruszał z Krakowa o godzinie 10:20 i docierał do Pragi o godzinie 17:39. Ze stolicy Czech będzie wyjeżdżał o godz. 10:22, aby dojechać do celu o godz. 18:05.

Skład będzie zestawiony z trzech wagonów - jednego klasy 1. oraz dwóch klasy 2. i będzie dostosowany do przewozu rowerów. Czas przejazdu wyniesie nieco ponad 7 godzin.

Pociąg będzie kursował w sezonie wiosenno-letnim, do 1 października. "Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami, poszerzamy siatkę połączeń do Czech. Uruchomienie dodatkowego pociągu do Pragi to doskonała okazja, aby na wiosenny weekend czy letni wypoczynek wybrać się do stolicy naszych południowych sąsiadów" - mówi cytowany w komunikacie Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Ceny biletów

W składzie IC Cracovia będzie obowiązywała specjalna oferta SparDay. Za najtańszy bilet w kl. 2 z Krakowa do Pragi zapłacimy 19 euro, a po wyczerpaniu tej puli - 24 i 29 euro. Za bilety w kl.1 zapłacimy odpowiednio 36 i 44 euro. Bilety na przejazd są dostępne na 60 dni przed podróżą i można je kupić w kasach międzynarodowych.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock