PIT za 2022 rok. Ile osób już się rozliczyło?

Autor:
JW/dap
Źródło:
PAP
Doradca podatkowy o zmianach w PIT i rozliczeniu za 2022 rok
Doradca podatkowy o zmianach w PIT i rozliczeniu za 2022 rokTVN24 BiS
wideo 2/9
Rozliczenie PIT za 2022 rok

Do tej pory 6 milionów podatników złożyło rozliczenie podatkowe za 2022 rok, 4 miliony Polaków zrobiło to za pośrednictwem systemu e-PIT - podał we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że już 2,5 miliona podatników dostało zwroty podatku, a ich łączna kwota to 4 miliardy złotych.

Wiceminister finansów pytany w radiowej Trójce o tegoroczne rozliczenie z fiskusem zaznaczył, że w tym roku bardzo popularne jest szybkie rozliczenie z fiskusem, które ruszyło w połowie lutego.

- Do dziś 6 milionów podatników złożyło swoje zeznania podatkowe, z czego 4 miliony zrobiło to elektronicznie przez system e-PIT, który jest najbardziej wygodną formą rozliczenia, bo najszybciej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku - powiedział.

Według Sobonia już 2,5 mln podatników dostało zwroty na łączną kwotę 4 mld zł. W jego ocenie finalnie kwota zwrotów "wyniesie ponad 17 a nawet 18 mld zł" - podał. W środę, 15 lutego, rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja br. Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl.

Zalogować można się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub podając dane podatkowe.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:JW/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości