Pierwsze mieszkania z rządowego programu. Zobacz, jak wyglądają w środku

Z kraju

360 mieszkań z programu Mieszkanie plus w gminie Jarocintvn24
wideo 2/2

W Siedleminie koło Jarocina odbyło się uroczyste oddanie osiedla, na którym powstało 96 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus.

Mieszkania w Siedleminie zlokalizowane są w odległości 5 km od Jarocina. Osiedle ma charakter trzykondygnacyjnych szeregowców liczących po sześć mieszkań. Dostępne są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35,6 do 55,1 mkw., a stawki czynszów wynoszą 11 zł za mkw.

"Dobra jakość za doskonałą cenę"

Lokatorzy mogli już wprowadzać się do mieszkań od poniedziałku. - Do piątku jarociński TBS podpisywał dziennie około 20 umów z nowymi najemcami - poinformował burmistrz Adam Pawlicki.

Lokalne władze przyznały mieszkania w pierwszej kolejności rodzinom z dziećmi w wieku do 15 lat, które nie miały tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Wśród kryteriów znalazło się także minimum dochodowe - 3 tys. zł brutto na rodzinę w przypadku mieszkania 55 mkw oraz 2 tys. zł brutto dla chętnych na lokal 35 mkw.

Burmistrz Jarocina powiedział, że "beneficjenci otrzymują mieszkania w bardzo dobrej jakości za doskonałą cenę". Podkreślił, że ściany są zbudowane z cegły ceramicznej i ocieplone 20-centymetrowym styropianem, dachówka jest ceramiczna, a okna trójszybowe, spełniające najwyższe parametry. Każdy dom wyposażony jest w kocioł gazowy na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wystartowała z inwestycjami w ramach programu Mieszkanie Plus. Na terenie gminy powstaje łącznie 366 mieszkań czynszowych za 50 mln zł. Prace prowadzone są jeszcze w dwóch lokalizacjach: przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce w Jarocinie.

Pierwsze mieszkania plus w Siedleminie koło Jarocinatvn24

Autor: tol//dap / Źródło: PAP