Oszuści wysyłają wiadomości o zablokowaniu konta. Ważne ostrzeżenie

Z kraju

Ekspertka o oszustwach internetowychTVN24 BiS
wideo 2/3

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS). Jak poinformowano w komunikacie, rozsyłają oni wiadomości z decyzją o zablokowaniu rachunku bankowego firmy.

"Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej" - podkreślono.

Ministerstwo Finansów ostrzega

Ministerstwo Finansów opublikowało w komunikacie przykładową treść wiadomości od oszustów. "Witam przesylam decyzje Administracji Skarbowej na podstawie której zablokowany zostanie rachunek bankowy Panstwa firmy" - czytamy w treści e-maila (pisownia oryginalna). Informacja jest podpisana przez "Martynę Dworak".

Do wiadomości jest także dołączony załącznik z decyzją o blokadzie, jednak nie należy go otwierać.

"Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom" - wskazali przedstawiciele resortu.

Ministerstwo zaapelowało o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.

To niepierwsze ostrzeżenie Ministerstwa Finansów, które pojawiło się w ostatnich tygodniach.

Na początku sierpnia resort ostrzegał przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości wzywające do zapłacenia zaległego podatku VAT.

"Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach jest niebezpieczne" - mogliśmy przeczytać w komunikacie MF.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock