TVN24 Biznes | Z kraju

Klienci dużego banku na celowniku oszustów. Ostrzeżenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/5
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

mBank ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS z linkiem do fałszywej strony banku.

mBank w piątek po południu zamieścił w swoich mediach społecznościowych ostrzeżenie przed oszustami. "Uwaga na fałszywe wiadomości SMS! Oszuści znów próbują wykraść dane naszych klientów, podszywając się pod mBank" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Jak poinformowali przedstawiciele mBanku, oszuści "rozsyłają wiadomości z linkiem do fałszywej strony banku". "Pod żadnym pozorem nie podawaj na tej stronie swoich danych, w ten sposób udostępnisz je oszustom" - ostrzegają.

Klienci, którzy po kliknięciu w link podali swoje dane, są proszeni o jak najszybsze skontaktowanie się z bankiem.

Oszuści podszywają się pod banki

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) informował o cyberprzestępcach podszywających się pod ING Bank Śląski oraz BNP Paribas.

Z kolei w kwietniu PKO BP ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod bank i wysyłającymi fałszywe wiadomości do klientów. Kliknięcie w zawarty w wiadomości załącznik mogło spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości