Z kraju

Maseczki w sieciach handlowych. Gdzie można kupić, ile kosztują?

Z kraju

Minister zdrowia zapowiada "odmrażanie" gospodarkiRMF FM
wideo 2/3

W czwartek wszedł w życie obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. W związku z nowymi regulacjami, kilka sieci handlowych wprowadziło do sprzedaży maseczki ochronne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W środę wieczorem w "Dzienniku Ustaw" opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza zmiany m.in. w rozporządzeniu z 10 kwietnia, w którym zapisano, że "od 16 kwietnia do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa".

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

W związku z zapotrzebowaniem na maseczki, część sklepów dołączyło do aptek i zdecydowało się na wprowadzenie nowych produktów do sprzedaży.

Maseczki ochronne w sklepach

Biedronka w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl poinformowała, że wprowadza do sprzedaży trzy rodzaje maseczek wielokrotnego użytku.

Paczka składająca się z trzech sztuk maseczek dzianinowych kosztuje 14,99 zł. "Maski te przeznaczone są na pięć cykli użytkowania, po każdym nałożeniu należy je wyprać w temperaturze 40-60 stopni" - poinformowała sieć.

Dziesięć maseczek z włókniny, które są przeznaczone na trzy cykle użytkowania, kosztuje 49,99 zł. Sieć wskazuje, że "po każdym nałożeniu należy je wyprać w temperaturze 30 stopni".

Biedronka poinformowała nas, że do sprzedaży trafią również maseczki wielorazowego użytku - trzy sztuki za 11,99 zł.

Na wprowadzenie maseczek do sprzedaży zdecydował się również Carrefour. Jak możemy przeczytać na stronie, w ofercie sieci jest "certyfikowana maseczka ochronna KN95", która kosztuje 34,99 zł. Zgodnie z opisem, maksymalny okres jej noszenia wynosi 8 godzin.

Według informacji dostępnej na stronie sieci, w sprzedaży są także inne maseczki, których cena zaczyna się od 4,99 zł.

Od środy maseczki pojawiły się w sklepach Żabka. Sieć oferuje jednorazowe maseczki ochronne w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. Obowiązują jednak limity w sprzedaży - jedna paczka z maseczkami na klienta. Sieć zapowiedziała, że kolejna transza maseczek pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

Wkrótce maseczki ochronne planuje wprowadzić do sprzedaży również Kaufland.

W gronie podmiotów sprzedających maseczki jest Poczta Polska. Spółka przekazała na początku tygodnia, że wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku w cenie 9,99 zł za sztukę. Dodano, że produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, cena za komplet wynosi 49,95 zł. Zgodnie z zapewnieniami, maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju do 20 kwietnia.

W ostatnich dniach maseczki wróciły do sprzedaży również na Allegro i OLX.

Autor: mb/ToL / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości