Marszałek Senatu powołał Radę Gospodarczą. "Jestem niezwykle dumny"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Zbigniew Jakubas o zadaniach Rady GospodarczejTVN24
wideo 2/8
TVN24Zbigniew Jakubas o zadaniach Rady Gospodarczej

Dziewięciu naukowców i przedsiębiorców weszło w skład Rady Gospodarczej, którą powołał marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Na jej czele stanął Zbigniew Jakubas. Przewodniczący zapowiedział, że Rada będzie starała się pracować nad rozwiązaniem problemów, które hamują przedsiębiorczość.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

O powołaniu Rady, czyli własnego Zespołu Doradców ds. Gospodarczych, marszałek poinformował we wtorek na Facebooku.

Tomasz Grodzki podkreślił, że dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu prezesa Zbigniewa Jakubasa udało się zaprosić do udziału w pracach Rady wybitnych polskich przedsiębiorców, którzy mają realne osiągnięcia, są polskimi patriotami gospodarczymi i płacą podatki w Polsce.

- Łączy ich z nami pragnienie, aby polska gospodarka była dobra, silna, stabilna, z perspektywami rozwoju, i żeby budowała fundament pod dobrobyt nas wszystkich - podkreślił Grodzki. Zauważył, że w składzie Rady znaleźli się także wybitni ekonomiści.

Rada Gospodarcza powołana przez marszałka Senatu

Przewodniczącym Rady został Zbigniew Jakubas, przewodniczący rady nadzorczej Mennicy Polskiej. W skład Rady weszli: główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiego Komitetu do spraw UNESCO prof. Jerzy Hausner, zarządzający spółkami Com40 i Big Star Bogdan Kaczmarek, prezes zarządu CD Projekt S.A. Adam Kiciński, współzałożyciel i wiceprezes firmy Nowy Styl Jerzy Krzanowski, prezes zarządu Press Glass Arkadiusz Muś, wiceprezes zarządu spółki Dr Irena Eris S.A. Henryk Orfinger oraz prezes zarządu spółki x-com Michał Świerczewski.

Marta Marchlewska - Kancelaria Senatu

- Jestem niezwykle dumny, że przyjęli państwo nasze zaproszenie - podkreślił Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu zapowiedział, że to, co Rada będzie proponować, Senat będzie przekuwał w inicjatywy ustawodawcze.

Przewodniczący Rady Gospodarczej Zbigniew Jakubas zauważył, że Rada składa się z przedsiębiorców z niepodważalnymi sukcesami, których cechuje patriotyzm gospodarczy. - Pracujemy w Polsce, tu dajemy, zatrudnienie i tu płacimy podatki - podkreślił. Jakubas zapowiedział, że Rada będzie starała się pracować nad rozwiązaniem problemów, które hamują przedsiębiorczość, będzie też chciała przedstawiać rozwiązania prospołeczne oraz takie, które zapewnią gospodarce stabilność.

Zwrócił również uwagę, na problemy trapiące gospodarkę w dobie koronawirusa. - Myślę, że jest to ciało, które jest w stanie pracować nad rozwiązaniami, które dadzą nam większą szansę rozwoju i nad ograniczeniami, które nas dotyczą - podkreślił przewodniczący Rady Gospodarczej.

Rada powołana została uchwałą Prezydium Senatu z dnia 25 listopada i stanowi organ opiniodawczo-doradczy.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Marta Marchlewska - Kancelaria Senatu