Były premier ma nowe zajęcie. Firma liczy na "znaczące korzyści"

Z kraju

30-dniowe ubezpieczenie samochoduTVN Turbo
wideo 2/5

Profesor Marek Belka dołączył do rad nadzorczych trzech spółek Vienna Insurance Group w Polsce. Jak poinformowano w komunikacie, chodzi o Compensa, Compensa Życie oraz InterRisk.

"Jesteśmy bardzo dumni, że Pan Profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek. Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group" - ocenił cytowany w komunikacie Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

"Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych" - dodał.

Były premier

Marek Belka posiada tytuł profesora nauk ekonomicznych. W latach 2004-2005 był premierem rządu RP, a w okresie 2010-2016 pełnił funkcję Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Do 2010 roku zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W 2016 roku Profesor Belka został odznaczony Wielką Złotą Odznaką Honorową z Gwiazdą za Zasługi dla Republiki Austrii.

O firmie

Vienna Insurance Group jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach, a zatrudnienie znajduje około 25 tysięcy pracowników.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl