TVN24 Biznes | Z kraju

Codziennie do wygrania 500 złotych, w finale nawet milion. Rusza loteria szczepionkowa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Olgierd Cieślik: loteria Narodowego Programu Szczepień rozpoczyna się 1 lipca i będzie trwała do 30 września
Olgierd Cieślik: loteria Narodowego Programu Szczepień rozpoczyna się 1 lipca i będzie trwała do 30 września
wideo 2/7
Olgierd Cieślik: loteria Narodowego Programu Szczepień rozpoczyna się 1 lipca i będzie trwała do 30 września

Od 1 lipca do 30 września będzie trwała Loteria Narodowego Programu Szczepień. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść całą procedurę zaszczepienia. Na wygraną mają szansę osoby, które się zarejestrują i przystąpią do loterii - wyjaśnił Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, który jest głównym organizatorem loterii. Codziennie do wygrania w loterii dla zaszczepionych będzie 500 złotych, a w losowaniu finałowym - nawet milion złotych.

- Loteria ma zachęcić niezdecydowanych Polaków do zaszczepienia się - zaznaczył szef TS.

Oprócz Cieślika w konferencji udział wzięli też szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

RELACJA Z KONFERENCJI >>>

- To jest wielkie wyzwanie: przekonanie tych, którzy nie są zdeterminowani, którzy nie są przekonani. Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą COVID-19. Gdyby do tego doszło, nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie - mówił wcześniej szef KPRM.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Jak wyjaśnił Cieślik, by wziąć udział w loterii, należy zarejestrować się przez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię Narodowego Programu Szczepień. Przy czym w formularzu na stronie IKP będzie trzeba wpisać numer telefonu, ewentualnie podać numer telefonu poprzez infolinię.

Właśnie na telefon w formie SMS-a zostanie przesłana informacja od organizatora loterii o wygranej. Ponadto zwycięzcy SMS-em otrzymają wiadomość z PKO BP z kodem, który będzie niezbędny do wypłaty nagrody z bankomatów lub w oddziale czy agencji tego banku.

Cztery szanse na wygraną

- Każdy z uczestników ma cztery szanse na wygraną. Mamy kilka kategorii nagród. Natychmiastowe, czyli losowane codziennie, tygodniowe, nagrody miesięczne oraz główne losowanie, finałowe, które odbędzie się 6 października. Będą tam do wygrania dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody - zapowiedział Cieślik.

- Jeśli chodzi o odbiór nagród, będziemy się kontaktować telefonicznie lub informować laureatów SMS-em, wysyłać link do wypełnienia oświadczenia. Będziemy też publikować wyniki losowań na stronie loterii – wyjaśnił prezes Totalizatora Sportowego.

Wytłumaczył, że każdy uczestnik będzie miał numer ID. - Nie będziemy przetwarzać żadnych danych osobowych na potrzeby losowania. Losowania są przeprowadzane pod nadzorem wewnętrznej komisji – powiedział.

Loteria szczepionkowa - nagrody

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych,

- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych,

- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł,

- 2 samochody osobowe Toyota C-HR.

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu 2 dni roboczych od dnia losowania.

Podatek od nagród

Cieślik pytany był, czy nagrody będą zwolnione z podatku dochodowego? - Koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z opłacenia podatku, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę na opłacenie podatku - odparł prezes zarządu TS.

Ile osób jest zaszczepionych?

Do czwartku podano 27 467 853 dawki różnych szczepionek przeciw COVID-19. Pierwszą dawką szczepionek dwudawkowych wykonano 16 409 509 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 11 934 134 osób - to zaszczepieni jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson lub drugą dawką szczepionek firm AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech.

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości