TVN24 Biznes | Z kraju

Wydłużono zakaz lądowania samolotów z państw południa Afryki

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Minister zdrowia: niedecydowanie się na szczepienie jest aktem braku odpowiedzialności wobec siebie i wobec swoich najbliższych
Minister zdrowia: niedecydowanie się na szczepienie jest aktem braku odpowiedzialności wobec siebie i wobec swoich najbliższychTVN24
wideo 2/9
TVN24Minister zdrowia: niedecydowanie się na szczepienie jest aktem braku odpowiedzialności wobec siebie i wobec swoich najbliższych

Zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w siedmiu państwach z południa Afryki został przedłużony do 27 grudnia - wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw. Pierwotnie zakaz miał obowiązywać od 30 listopada do 13 grudnia.

Zakaz lądowania z krajów południa Afryki - rozporządzenie

Rozporządzenie dotyczy zakazu przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Z rozporządzenia wynika, że przepisy przedłużające zakaz lotów nie będą stosowane m.in. do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Test a zakaz lotów

Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 - napisano w dokumencie.

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA >>>

Zakaz ma związek z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu COVID-19 Nu (B.1.1.529) z państw regionu Afryki Południowej.

Koronawirus w Polsce

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 839 625 infekcji, zmarło 88 508 zakażonych.

Do poniedziałku podano 44 239 198 dawek różnych szczepionek przeciw COVID-19. Pierwszą dawką wykonano 21 177 713 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 20 689 638 osób.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości