TVN24 Biznes | Z kraju

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik się zaszczepił. "Projekt został przygotowany"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Kontrola certyfikatów szczepień w miejscu pracy. Wojciech Andrusiewicz wyjaśnia
Kontrola certyfikatów szczepień w miejscu pracy. Wojciech Andrusiewicz wyjaśniaTVN24
wideo 2/6
TVN24Kontrola certyfikatów szczepień w miejscu pracy. Wojciech Andrusiewicz wyjaśnia

Rząd pracuje nad przepisami, które mają umożliwić pracodawcy zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. W tym celu będzie trzeba przedstawić potwierdzenie w postaci certyfikatu covidowego. - Ten projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia, został skonsultowany w konsultacjach międzyresortowych, ma trafić na posiedzenie Rady Ministrów - powiedział w rozmowie z TVN24 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy resortu zdrowia.

- W tym projekcie z naszej strony została zawarta decyzja prawna, w której to pracodawca może domagać się od swojego pracownika ukazania certyfikatu covidowego przed przystąpieniem do pracy - wyjaśniał Andrusiewicz.

Co jeśli pracownik nie pokaże dowodu zaszczepienia? - Nie mówimy o konsekwencjach, mówimy o przesunięciu w ramach działającej firmy na inne stanowisko w ramach którego na przykład nie ma kontaktu z klientami - tłumaczył rzecznik resortu zdrowia.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 16-17 listopada. Rzecznik dopytywany, czy nie jest to za późno, odpowiedział, że "projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 4514 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło kolejnych dziewięć osób chorych na COVID-19.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 034 668 infekcji, z powodu koronawirusa zmarło łączne 77 021 osób.

Z informacji dostępnych na rządowych stronach wynika, że do tej pory w Polsce wykonano 39 067 239 szczepień. W pełni zaszczepione są 19 966 504 osoby.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości