TVN24 Biznes | Z kraju

Jak robić z głową zakupy spożywcze przez internet?

TVN24 Biznes | Z kraju

Źródło:
hapipożyczki
hapipożyczkiJak robić z głową zakupy spożywcze przez internet?

Obecnie coraz więcej spraw załatwiamy online. Płacimy rachunki, składamy pisma urzędowe, pożyczamy gotówkę oraz robimy zakupy. Wśród najczęściej nabywanych towarów w internecie znajdziemy odzież, obuwie, kosmetyki oraz sprzęty domowego użytku. Jednak ostatnio coraz więcej internautów kupuje online także produkty spożywcze z dostawą do domu. Jak mądrze zaplanować takie zakupy?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Okazuje się, że z zakupów spożywczych online nie korzysta w ogóle tylko 23% Polaków. Od czasu do czasu takie zakupy robi 28% internautów, a regularnie kupuje żywność online 16% naszych rodaków.

Konsumenci chętnie robią e-zakupy spożywcze, ponieważ mają w sieci duży wybór produktów (tak twierdzi 47% badanych przez Mobile Institute). Dodatkowo taka forma zakupów umożliwia oszczędność czasu (44%), a także ułatwia porównanie ofert (43%). W takiej formie zakupów konsumenci cenią wygodę, która dla większości z nich oznacza różnorodność i szeroki wybór produktów (30%), brak konieczności dźwigania/wnoszenia zakupów do domu (30%), tworzenia list zakupowych (29%) oraz oszczędność czasu (26%) i możliwość ustalenia terminu dostawy (23%).

Polacy kupujący żywność online podczas wyboru produktów najczęściej kierują się sprawdzoną marką – tak robi 66% internautów. Wśród konsumentów robiących zakupy spożywcze online 41% ankietowanych korzysta z internetu codziennie lub prawie codzienne, cały czas online jest 40% respondentów, kilka razy w tygodniu w sieci jest tylko 12% badanych. 46% osób kupujących żywność przez internet przyznaje się do tego, że jest domatorem, natomiast 54% ankietowanych lubi spędzać czas poza domem.

Wynikiecommercepolska.pl

– Zakupy online dla wielu konsumentów, zwłaszcza tych młodszych, to zupełnie normalna sprawa. Zamiast chodzenie po sklepach stacjonarnych wybierają wizyty w wirtualnych e-sklepach – mówi ekspert hapipożyczki. – Wygoda, oszczędność czasu, a także atrakcyjne promocje i zniżki sprawiają, że coraz częściej online kupujemy również produkty spożywcze. Taka opcja umożliwia szybki wybór potrzebnych artykułów, a do tego otrzymujemy zamówione zakupy prosto do domu. Korzystając z e-zakupów, możemy zrobić zapasy na tydzień, a nawet dwa tygodnie, aby mieć niezbędną żywność zawsze pod ręką – dodaje ekspert.

Planowanie zakupów

W dobie powszechnego internetu w ciągu kilku chwil mamy dostęp do wielu ofert i możemy zrobić zakupy szybko i sprawnie. Aby jednak zrobić je z głową, niezbędne jest dokładne ich zaplanowanie. To bardzo ważne zwłaszcza przy zakupach spożywczych, ponieważ niektóre produkty mają krótki termin ważności.

Najprostszym sposobem zaplanowania zakupów jest tworzenie na bieżąco listy. Można to zrobić na zwykłej kartce papieru, która będzie zawsze pod ręką, lub zainstalować w telefonie specjalną aplikację ułatwiającą planowanie. Jeśli nie mamy czasu na długotrwałe tworzenie takiej listy, możemy to zrobić na chwilę przed dokonaniem zamówienia. W tym celu musimy dokonać przeglądu posiadanych produktów spożywczych i spisać te, których nam brakuje. Dodatkowo warto zaplanować posiłki na najbliższe dni, tak by zamówić potrzebne nam składniki. Dzięki takiemu planowaniu po wejściu na stronę internetową sklepu zaoszczędzimy czas, kupimy tylko to, czego potrzebujemy i dzięki temu zapobiegniemy marnowaniu jedzenia.

Sprawdzanie ofert i czasu dostawy

Zakupy z głową to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Aby zapłacić mniej za produkty żywnościowe online, warto sprawdzać promocje, korzystać z programów lojalnościowych oraz z porównywarek cen. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 20-30% całej wartości rachunku.

Dodatkowo dobrym sposobem jest zainstalowanie aplikacji, w której będziemy mieć stały dostęp do aktualnych gazetek reklamowych z ulubionych sklepów oraz marketów online.

Planując zakupy spożywcze przez internet, musimy także wziąć pod uwagę czas ich realizacji. W normalnych warunkach czas dostarczenia zamówionych produktów jest na ogół krótki i szybko je otrzymujemy do domu. Jednak obecnie, gdy wiele osób kupuje online z powodu epidemii, czas dostawy może być bardzo długi. W takim przypadku warto zaplanować zakupy z wyprzedzeniem lub kupić więcej.

Jednak, decydując się na nabycie większej ilości żywności, musimy liczyć się z tym, że wydamy więcej pieniędzy. Chwilówka na raty pomoże sfinansować większe zakupy spożywcze, które pozwolą nam zaplanować posiłki dla całej rodziny nawet na dwa, trzy tygodnie. Jednak w takim przypadku musimy zdecydować się na zakup produktów z dłuższym terminem ważności oraz mrożonek, konserw i gotowych dań, które możemy przechowywać przez wiele dni.

Ze względu na oszczędność czasu i wygodę coraz więcej osób korzysta z zakupów spożywczych online. Dzięki takiej metodzie możemy bez wychodzenia z domu wszystko zaplanować, zamówić i opłacić, co nie jest bez znaczenia w czasie epidemii. Jednak, planując takie zakupy, warto wybrać produkty, które możemy dłużej przechowywać. Dzięki temu będziemy mogli je wykorzystać także w późniejszym okresie.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

Źródło: hapipożyczki

Źródło zdjęcia głównego: hapipożyczki

Pozostałe wiadomości