TVN24 Biznes | Z kraju

Ostrzeżenie przed fałszywymi inwestycjami. "Przestępcy podszywają się pod Google"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Piotr Konieczny o ofensywie cyberprzestępcówTVN24
wideo 2/4
TVN24Piotr Konieczny o ofensywie cyberprzestępców

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed fałszywymi inwestycjami. Wyjaśnia, że oszuści podszywają się pod Google, a niebezpieczna domena ma udawać platformę inwestycyjną.

"Ostrzegamy przed kolejnymi fałszywymi inwestycjami! Tym razem przestępcy podszywają się pod Google, udając platformę inwestycyjną" - napisał na Twitterze zespół cyberbezpieczeństwa w KNF.

Zaapelował też "o rozwagę i zachowanie czujności". "Uważajcie na podejrzane inwestycje" - napisano we wpisie.

Jak podano, fałszywy adres to: hxxps://goog1e.convchromepl[.]xyz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Oszuści atakują

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną aktywność oszustów. W połowie czerwca Ministerstwo Finansów informowało, że do resortu trafiają zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu "nieautoryzowanej transakcji bankowej".

Wcześniej przed osobami podającymi się za pracowników instytucji finansowych, a także przed wysyłającymi fałszywe wiadomości z informacją o wyłączeniu dostępu do konta i karty ostrzegały mBank oraz Bank Millennium.

Niedawno Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informowała, że blisko 15 tysięcy adresów znajduje się na liście ostrzeżeń. Strona została uruchomiona w marcu ubiegłego roku wspólnie z NASK, Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz we współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi.

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock