Szwedzka moda w Polsce. Gigant inwestuje i zatrudni tysiąc osób

Z kraju

Do centrum handlowego nie tylko po zakupy. Polak lubi tam też zjeść
wideo 2/3

Szwedzki koncern odzieżowy H&M zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 280 mln zł i stworzy co najmniej tysiąc nowych miejsc pracy. Inwestor wybuduje centrum logistyczne, trzecie tego typu swoje centrum dystrybucji w Polsce.

Nowoczesne centrum logistyczne będzie zlokalizowane w miejscowości Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – 700 m od węzła drogowego "Krzywa" autostrady A4 i drogi krajowej 94.

Centrum dystrybucji

H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r.

- To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika - powiedział Witold Lech Idczak, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedstawiciel H&M Michael Schultz stwierdził, że logistyka jest niezwykle istotna w rozwijającej się branży detalicznej i wymaga inwestycji w zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock