GDDKiA wciąż nie ma nowego szefa

Z kraju

TVN 24 Poznań | FCGDDKiA realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych

Tomasz Rudniki, który pełni funkcję p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pozostanie na stanowisku. W konkursie nie wybrano bowiem nowego szefa GDDKiA - podaje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Konkurs na stanowisko szefa GDDKiA ogłoszono 1 kwietnia. Walczyło o nie 13 kandydatów, ale po weryfikacji złożonych dokumentów pod kątem formalnym do kolejnego etapu przeszło tylko sześć osób.

Bez efektu

W rozmowach kwalifikacyjnych uczestniczyło już tylko pięciu kandydatów, ale jak tłumaczy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, które rozstrzygało konkurs żaden z kandydatów “nie osiągnął minimum pozwalającego na uzyskanie rekomendacji zespołu do objęcia tego stanowiska”. Aby to zrobić należało poprawnie odpowiedzieć na 70 proc. zadanych pytań. Ta decyzja resortu oznacza, że GDDKiA nadal będzie kierował Tomasz Rudnicki, który pełni obowiązki szefa GDDKiA po odwołaniu Ewy Tomali-Boruckiej pod koniec kwietnia tego roku. Rudnicki był wcześniej zastępcą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad od lutego 2008 roku. Odpowiadał za realizację inwestycji drogowych. Rudnicki jest absolwentem Wydziału Budownictwa Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie, Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, a także menadżerskich studiów podyplomowych na Politechnice Szczecińskiej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej.

Jakie zadania?

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej w sprawach dróg krajowych: zarządza nimi oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych. Do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad należy również m.in. współudział w realizacji polityki transportowej, zarządzanie ruchem oraz zadania związane z przygotowywaniem i koordynowaniem budowy i eksploatacji autostrad płatnych. W skład Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wchodzi centrala w Warszawie oraz 16 oddziałów w województwach.

Maria Wasiak komentuje odwołanie szefowej GDDKiAFakty TVN

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | FC