TVN24 Biznes | Z kraju

Zmiana limitu wypłaty w bankomatach Euronetu

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Ekspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytowe
Ekspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytoweTVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSEkspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Euronet Polska obniża limit jednorazowej wypłaty gotówki z 1000 do 800 złotych. Jak przekazało w przesłanym TVN24 Biznes oświadczeniu biuro prasowe firmy, mniejszy limit wprowadzono z powodu rosnących kosztów utrzymania bankomatów.

"Pragniemy poinformować, że obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 PLN ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIK-a" - poinformowało biuro prasowe Euronet Polska.

Do tej pory - zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej firmy - limit jednorazowej transakcji wynosił 1000 zł. "Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największe liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet" - informowano. 

Euronet wprowadza niższy limit wypłat

W przesłanym TVN24 Biznes oświadczeniu wyjaśniono, że nowy "limit został wprowadzony ze względu na rosnące koszty utrzymania bankomatów, które znacznie przewyższają przychody z lokalnych transakcji bankomatowych".

"Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogorszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji" - napisano.

Dodano przy tym, że "limit nie dotyczy klientów banków, które udostępniają wyższe limity wypłaty dla swoich klientów na podstawie bilateralnych umów danego banku z Euronet".

Jako pierwszy informację o niższym limicie jednorazowej wypłaty w sieci Euronet podał portal bankier.pl.

Z danych portalu branżowego cashless.pl wynika, że na koniec 2021 roku w Polsce działało około 21 tysięcy bankomatów, z czego około 7 tysięcy należało do sieci Euronet. Drugie miejsce w zestawieniu największych sieci bankomatów w Polsce zajmuje Planet Cash, należący do ITCARD.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości