Megakumulacja w europejskiej loterii rośnie. Sprawdź wyniki losowania

Z kraju

Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwymTVN24 BiS
wideo 2/4

Nikt nie trafił głównej wygranej w piątkowym losowaniu loterii Eurojackpot. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu będzie można wygrać nawet 390 milionów złotych. Kumulacja narasta od 5 lipca.

W piątek wylosowano następujące liczby: 7, 20, 35, 42, 44 oraz 3, 7.

Najwyższa wygrana - II stopnia - padła w Finlandii. Szczęśliwiec zgarnie 2,6 miliona euro. Najwyższe, które padły zaś w Polsce, to sześć wygranych IV stopnia - po około 156 tysięcy złotych. Najwięcej, bo prawie 48 tysięcy było zaś wygranych po 31,80 złotego.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii, po raz siódmy z rzędu, nie padła jednak główna wygrana. W efekcie, w najbliższy piątek (23 sierpnia) do zgarnięcia będzie nawet 390 milionów złotych.

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock