Rekordowa umowa linii lotniczych. Przewiozą polskich turystów

Z kraju

Turystyczny rekord w PolsceTVN24BiS /
wideo 2/4

Czarterowy przewoźnik Enter Air i TUI Poland zawarły umowę o współpracy na sezon lato 2018 – zima 2018/2019. Szacunkowa wartość umowy wynosi 81,4 milionów dolarów, czyli ok. 299,5 mln zł.

Umowa dotyczy sprzedaży miejsc w samolotach wraz z załogą, na sezon lato 2018 - zima 2018/2019 i została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2019 r. Na jej podstawie Enter Air zapewni touroperatorowi świadczenie usług lotniczego przewozu osób i bagażu.

Rekordowy kontrakt

Wartość kontraktu to 81,4 mln dolarów. Oznacza to, że jest wyższa o 28 proc. od analogicznego kontraktu popisanego w ubiegłym roku. Jest to też najwyższa umowa w historii Enter Air. Umowa przewiduje dodatkowe opłaty na rzecz Enter Air w przypadku anulowania rejsów przez TUI Poland, których wysokość jest uzależniona od okresu wyprzedzenia, z jakim dany rejs został anulowany.

Enter Air jest czarterową linią lotniczą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Emiraty Arabskie.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia.org/Rob Hodgkins/(CC BY-SA 2.0)